Sword of the Vagrant

Sword of the Vagrant

Producent:
O.T.K Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
06.2022
Europa:
06.2022
Producent:
O.T.K Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
06.2022
Europa:
06.2022

Sword of the Vagrant - opis gry

Sword of the Vagrant to dwuwymiarowa gra action-RPG wyprodukowana przez studio O.T.K Games. Tytuł ukazał się na konsolach PS4, PS5, Xbox One i Nintendo Switch. Jest on konsolową wersją The Vagrant.

Fabuła - Sword of the Vagrant

Produkcja studia O.T.K Games wyraźnie inspiruje się grami japońskiego studia Vanillaware. Główną bohaterką gry jest podróżująca po świecie Vivian, najemniczka próbująca odnaleźć zaginionego ojca. W trakcie swoich poszukiwań wplątuje się ona w incydent, w wyniku którego znajdzie się na łasce pewnej wiedźmy, dla której będzie musiała znaleźć zestaw magicznych reliktów.

Rozgrywka - Sword of the Vagrant

Gra, podobnie jak podobne produkcje Vanillaware, posiada zręcznościowy system walki. Nasza podopieczna dysponuje czterema podstawowymi umiejętnościami: słabym atakiem fizycznym, mocnym atakiem fizycznym, możliwością rzucenia zaklęcia oraz skokiem. Co warto przy tym dodać, rodzaj zaklęcia i niektórych ataków zależy od tego, jaką broń mamy w danym momencie wyekwipowaną (tych, swoją drogą, jest wiele). Do tego dochodzą także techniki specjalne wymagające uprzedniego nabicia specjalnego wskaźnika. 

Istotną rolę w trakcie rozgrywki odgrywają także elementy RPG. W Sword of the Vagrant zaimplementowano drzewka umiejętności, których wyuczamy się stopniowo gromadząc doświadczenie. Potencjał bojowy podopiecznej można także podnosić dzięki systemowi run (służy do usprawniania przedmiotów) czy gotowaniu dającemu stałego boosta do parametrów.

Kierując poczynaniami Vivian odwiedzimy w sumie sześć zróżnicowanych regionów. Gra premiuje eksplorację. Dzięki zaglądaniu pod każdy kamień mogą nam wpaść w ręce różne użyteczne przedmioty i umiejętności.

Sword of the Vagrant nie jest grą skrajnie liniową, nawet jeśli chodzi o fabułę. Historię wieńczy tu bowiem kilka zakończeń.

Wideo - Sword of the Vagrant

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych