GrimGrimoire OnceMore

GrimGrimoire OnceMore

Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
28.07.2022
Europa:
2022
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
28.07.2022
Europa:
2022

GrimGrimoire OnceMore - opis gry

GrimGrimoire OnceMore to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez Vanillaware i wydana przez Nippon Ichi Software. Tytuł ukazał się na PS4 i Nintendo Switch. Był on remasterem gry wydanej pierwotnie na PS2.

Fabuła - GrimGrimoire OnceMore

Główną bohaterką GrimGrimoire jest młoda czarodziejka Lillet Blan, która przenosi się do prestiżowej szkoły magii zwanej Tower of Silver Star. Wszystko wygląda różowo do piątego dnia pobytu - wówczas okazuje się, że wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zabici. Lillet także ma spotkać ten los, ale w ostatniej chwili zostaje przeniesiona w czasie do pierwszego dnia. W tej sytuacji jej zadaniem jest nie dopuścić do tragedii i dowiedzieć się mrocznej prawdy o szkole do której przybyła.

Rozgrywka - GrimGrimoire OnceMore

Podczas rozgrywki używamy kursora dowodząc magicznymi istotami, które przyzywa się za po pomocą run umieszczanych na mapach (akcję obserwujemy z perspektywy 2D, a nie z kamery zawieszonej nad polem bitwy). Runy można wzmacniać maną, a nowych podopiecznych nabywać dzięki znajdowanym księgom czarów. GrimGrimoire nie byłoby RTS-em gdyby nie gromadzenie surowców. Tutaj rolę tą odgrywają mana i kryształy, a do ich eksploatacji wysyła się elfy lub inne wyspecjalizowane jednostki. W grze mamy do wyboru główny tryb fabularny, w którym fabułę do przodu posuwają scenki dialogowe, oraz bonusowe wyzwania na mapach odblokowywanych po zaliczeniu głównego wątku.

Umiejętności dzielą się tutaj na cztery rodzaje. Są to Glamour (przyzywanie różnych fantastycznych istot), Necromancy (przyzywanie umarlaków), Sorcery (demoniczne istoty z dużą liczbą HP) oraz Alchemy (jednostki specjalizujące się w atakach długodystansowych). Każdy typ posiada swoje specyficzne wady i zalety, więc zalecane jest by dbać o właściwe proporcje.

Nowości - GrimGrimoire OnceMore

Wersja Once More doczekała się kilku nowości. Jest to system Great Magic (cztery nowe rodzaje magii), nowe ilustracje, system Skill Tree (podczas rozgrywki zgarniamy monety, te zaś pozwalają zwiększać potencjał bojowy podopiecznych), funkcja przyspieszania rozgrywki, modyfikacje balansu rozgrywki w trybie Hard oraz galeria z prawie stoma ilustracjami. 

Wideo - GrimGrimoire OnceMore

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper