Superman Returns

Superman Returns

4,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

X360 4.0
DS -
PS2 5.0
XBOX 2.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8.5 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2006
Europa:
24.11.2006
Polska:
15.12.2006
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8.5 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2006
Europa:
24.11.2006
Polska:
15.12.2006

Superman Returns - opis gry

Superman Returns to gra action-adventure wyprodukowana przez EA Tiburon i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz Xbox 360. Dostępna była także wersja na NDS-a, lecz w niektórych aspektach różni się ona od tej wydanej na sprzętach stacjonarnych.

Produkcja EA Tiburon bazuje na filmie o tym samym tytule, choć w pewnych aspektach też się od niego różni, np. tym, że występują w niej postacie, których w filmie nie było. Gra pozwala nam oczywiście wejść w buty w dziennikarza Clarka Kenta, który po godzinach staje się Supermanem, superbohaterem ratującym z opresji mieszkańców Metropolis. Jego historia rozpoczyna się na dobre, gdy naukowcy odkrywają wymarłą planetę Krypton, z której pierwotnie wziął się Kent. Główny bohater wyrusza na miejsce, aby dowiedzieć się, co stało się z Kryptonem.

Rozgrywka toczy się w otwartym świecie o powierzchni osiemdziesięciu kilometrów kwadratowych. Wcielając się w Supermana otrzymujemy do dyspozycji rozmaite jego moce znane z kart komiksów i filmu. W grze zaimplementowano ciekawy patent: otóż główny bohater jest nieśmiertelny, ale to nie znaczy, że nie możemy przegrać. Sęk w tym, że dbać powinniśmy nie tyle o zdrowie superbohatera, ale o stan miasta. Podczas rozgrywki Metropolis zmaga się z różnymi przeciwnościami, jednak najciekawsze jest to, że zagrożenie dlań stanowi również sam Superman. Musi on (/musimy) z głową używać swoich mocy, bo jeśli przesadzi, to miasto zostanie zniszczone (o jego stanie informuje specjalny wskaźnik). Wraz z postępami moce te można udoskonalać, dzięki czemu mamy nad nimi lepszą kontrolę.

Wiele zadań wymaga też pewnej kreatywności i podejmowania dobrych decyzji. Np. ratując płonący budynek możemy skorzystać z lodowego oddechu Supermana, co wiąże się z pewnym ryzykiem, albo przenieść wóz strażacki w dogodne miejsce.

Wersja na duże konsole nie ma multiplayera, ale ma go za to wersja na NDS-a. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie.

Wideo - Superman Returns

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych