Blade II

Blade II

4,7
26 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 4.8
XBOX 4.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mucky Foot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Premiery
Świat:
03.09.2002
Europa:
27.09.2002
Producent:
Mucky Foot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Premiery
Świat:
03.09.2002
Europa:
27.09.2002

Blade II - opis gry

Blade II to gra akcji wyprodukowana przez studio Mucky Foot Productions i wydana przez Activision na PlayStation 2 i Xboxa. Wbrew temu co sugeruje tytuł gra nie była adaptacją filmu o popularnym łowcy wampirów, ale jego sequelem.

Akcja gry toczy się między wydarzeniami ukazanymi w drugim i trzecim filmie. Blade zdołał pokonać Nomaka i jego pomagierów, ale przed nim nowe wyzwania. Historia rozpoczyna się w momencie gdy główny bohater otrzymuje poufną informację o mającej mieć miejsce wymianie krwi między bandziorami z mafii i klanem wampirów.

Produkcja Mucky Foot to w gruncie rzeczy chodzona mordoklepa, w której do sterowanie podopiecznym używamy przede wszystkim dwóch gałek pada. Lewą się poruszamy, prawa z kolei służy do obijania facjat przeciwników. Działa to w ten sposób, że Blade wyprowadzi atak w kierunku, który wskażemy wychylając gałkę. Z drugiej strony nie mamy wpływu na to, jaki konkretnie atak zainicjujemy.

Poza zwykłymi atakami Blade może także blokować, klepać combosy czy używać finisherów by dobić osłabionego przeciwnika. Na uwagę zasługuje stan zwany Rage. Podczas rozgrywki towarzyszy nam specjalny wskaźnik zapełniający się z czasem. Podzielony jest on na trzy części/poziomy. Na pierwszym poziomie korzyści z odpalenia Rage są relatywnie niewielkie, ale na trzecim wygląda to już zupełnie inaczej - podopieczny używa wówczas miecza i jest chwilowo nietykalny.

Na początku zmagań Blade dysponuje tylko pistoletem, ale z czasem możemy odblokować dodatkowe, lepsze bronie, a także np. pancerze i serum, które przyspiesza regenerację zdrowia.

Wideo - Blade II

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper