Stoneshard

Stoneshard

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ink Stains Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Roguelike,   Survival
Premiery
Świat:
06.02.2020
Europa:
06.02.2020
Polska:
06.02.2020
Producent:
Ink Stains Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Roguelike,   Survival
Premiery
Świat:
06.02.2020
Europa:
06.02.2020
Polska:
06.02.2020

Stoneshard - opis gry

Stoneshard to gra RPG w konwencji dungeon crawlera z elementami roguelike wyprodukowana przez niezależne studio Ink Stains Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, gdzie był dostępny w ramach programu Early Access, a później trafił też na konsole.

Stoneshard to pod względem założeń stosunkowo standardowy dungeon crawler. W grze wchodzimy w buty bohatera, którego zadaniem jest eksploracja najeżonych najrozmaitszymi niebezpieczeństwami lochów. Stopień trudności, jak bywa generalnie w grach tego samego gatunku, jest wysoki. Przeszkodę stanowią nie tylko rozliczni przeciwnicy i pułapki, ale też kilka mechanik dodatkowo jeszcze podnoszących poprzeczkę: generowane proceduralnie lokacje, mgła zasnuwająca nieodkryte miejsca czy permadeath.

Na tym nie koniec. W Stoneshard zaimplementowano także kilka innych rozwiązań spotykanych w dungeon crawlerach rzadziej. Przede wszystkim są to elementy survivalowe w postaci wskaźników głodu i pragnienia. Nasza postać musi mianowicie jeść i pić, bez tego nie poradzi sobie bowiem w jaskini lwa, a pomijanie tego typu podstawowych potrzeb wpływa następnie na jej potencjał bojowy. Poza tym na uwagę zasługują także rany. W trakcie eksploracji różne części ciała naszej postaci mogą ulec obrażeniom, co przekłada się na jej umiejętności. W zależności od rodzaju kontuzji ‘środki zaradcze’ wyglądają inaczej, dla przykładu aby zatamować krwawienie, należy użyć bandaży (lub chociażby pijawek). Warto dodać, że istnieje również możliwość zastosowania znieczulenia w postaci alkoholu by uporać się z bólem, jednak na dłuższą metę nie jest to najlepsze wyjście, gdyż wiąże się z dodatkowymi konsekwencjami.

Wzorem innych dungeon crawlerów w Stoneshard nie brakuje też bazy wypadowej. W wiosce, która pełni tę funkcję, możemy wchodzić w interakcję z NPC-ami, uzupełniać zapasy czy save’ować (zapisywanie stanu jest dostępne tylko tam). 

Wideo - Stoneshard

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych