Star Wars Jedi: Ocalały

Star Wars Jedi: Ocalały

7,8
75 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.5
XSX|S 6.9
PC 6.2
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Respawn Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2023
Europa:
28.04.2023
Polska:
28.04.2023
Producent:
Respawn Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2023
Europa:
28.04.2023
Polska:
28.04.2023

Poradnik Star Wars Jedi: Ocalały

Star Wars Jedi Survivor Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Star Wars Jedi Survivor (Ocalały) - poradnik. Fabuła, pogłoski, walka, eksploracja, znajdźki, FAQ, trofea
PS5 XSX|S PC

Recenzja redakcji

Star Wars Jedi: Survivor
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Star Wars Jedi: Survivor - recenzja. Moc jest w nim
PS5 XSX|S PC

Star Wars Jedi: Ocalały - opis gry

Star Wars Jedi: Ocalały (Surviror) to gra action-adventure wyprodukowana przez Respawn Entertainment i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Jest on bezpośrednią kontynuacją Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Fabuła - Star Wars Jedi: Ocalały

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Star Wars Jedi: Survivor rozgrywa się pięć lat po Star Wars Jedi: Fallen Order, czyli pomiędzy wydarzeniami z dwóch filmów: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów i Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja. Z rozkazu Imperatora Palpatine’a nadal trwa wielka czystka Jedi i potężni wojownicy są zwierzyną, która ukrywa się po kolejnych zakamarkach galaktyki, próbując przetrwać. Głównym bohaterem opowieści jest ponownie, który ostatnie lata spędził na nieustannej ucieczce i próbie odwrócenia losów wojny.

Rozgrywka - Star Wars Jedi: Ocalały

Opowieść została podzielona na sześć rozdziałów, które jednak nie zostały w żaden sposób zaakcentowane, a tak naprawdę twórcy nie zmuszają nas do wykonywania głównego wątku i możemy swobodnie podróżować po planetach, odkrywać ich sekrety i uczestniczyć w dodatkowych aktywnościach. Cal Kestis przez całą przygodę podróżuje z BD-1, który pomaga eksplorować kolejne planety i za jego pomocą otwieramy alternatywne ścieżki lub rozwiązujemy zagadki środowiskowe.

W grze występują bohaterowie znani z poprzedniej części, a także zupełnie nowe twarze, jak Bode Akuna. Bode pomaga głównemu bohaterowi w kilku misjach, chętnie ostrzeliwuje wrogów blasterem lub wykorzystuje jetpack, by otworzyć wcześniej niedostępną drogę.

Schemat rozgrywki wygląda podobnie jak w poprzedniku. W trakcie zmagań Cal odwiedza różne planety (są one tym razem wyraźnie większe). Każda miejscówka zapewnia unikatową atmosferę, a w trakcie gry ponownie wykorzystujemy możliwości BD-1, by za jego pomocą odblokowywać nowe przejścia, co pozwala skrócić podróż po śmierci – deweloperzy znowu oparli rozgrywkę na punktach medytacji, do których możemy wracać, by zregenerować siłę (co jednocześnie przywróci do świata przeciwników), wybrać wyposażenie, ulepszenia czy też nauczyć się nowych zdolności.

System walki bazuje na tych samych założeniach co pierwsza część. Każdy przeciwnik Cala posiada nie tylko pasek zdrowia, ale także obrony, którego na początku musimy się pozbyć, by móc zadać oponentowi obrażenia – sytuacja komplikuje się w trakcie pojedynków z bossami, ponieważ w tym wypadku musimy bardzo mądrze atakować, odpowiednio unikać ciosów i wyczekiwać na błędy rywali.

Podobny jest również system rozwoju. W grze znajdziemy drzewka umiejętności, a każda postawa (tj. style walki; jedna z tutejszych nowości) oraz Moc posiada własny zestaw zdolności.

Wideo - Star Wars Jedi: Ocalały

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper