South of the Circle

South of the Circle

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -
PS5 -
XSX|S -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
State of Play Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.08.2022
Europa:
03.08.2022
Producent:
State of Play Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.08.2022
Europa:
03.08.2022

Recenzja redakcji

South of the Circle - recenzja gry
Roger Żochowski

Roger Żochowski

7.5
South of the Circle - recenzja gry. Narracyjny hit z Apple Arcade w końcu trafia na konsole i PC
PS4 XONE NS PC PS5 XSX|S MOBILE

South of the Circle - opis gry

South of the Circle to gra przygodowa wyprodukowana przez State of Play Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach Apple w ramach Apple Arcade, a później trafił też na PC i konsole.

Fabuła - South of the Circle

Głównym bohaterem South of the Circle jest wykładowca z Cambridge, Peter, który bierze udział w wyprawie badawczej na Antarktydę. Wszystkie plany biorą jednak w łeb, gdy samolot, którym podróżuje zespół, ulega wypadkowi - przeżywa wyłącznie Peter i pilot, który zostaje jednak ciężko ranny. W tej trudnej sytuacji protagonista musi uratować siebie i rannego. Eksplorując Antarktydę śledzimy jego wspomnienia, a przy okazji odkrywamy również tajemnice zimnej wojny (akcja toczy się w latach 60. ubiegłego wieku).

Rozgrywka - South of the Circle

South of the Circle bliżej do miana opowieści interaktywnej niż gry video w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nie ma zręcznościowych wyzwań ani specjalnego główkowania. Nasz ingenerencja sprowadza się do wyboru, jak zachować się w danej sytuacji, co ma pewne (aczkolwiek niewielkie) przełożenie na bieg narracji. 

W produkcji State of Play mamy do czynienia z eksploracją Antarktydy, jednak występuje ona w formie szczątkowej. Po drodze możemy natknąć się na notatki, które rzucają więcej światła na historię i wydarzenia, a także zasiadamy za sterami pojazdów, lecz kontrola nad nimi jest mocno ograniczona.

Co warto dodać, w role bohaterów South of the Circle wcielają się aktorzy z wielu popularnych filmów i seriali takich jak Bohemian Rhapsody, The Crown, Gra o tron, Downton Abbey czy Czarnobyl. 

Wideo - South of the Circle

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper