Trek to Yomi

Trek to Yomi

7,0
29 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
XONE 6.0
PC 5.4
PS5 4.8
XSX|S 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Flying Wild Hog
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
05.05.2022
Europa:
05.05.2022
Producent:
Flying Wild Hog
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
05.05.2022
Europa:
05.05.2022

Recenzja redakcji

Trek to Yomi recenzja
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Trek to Yomi – recenzja gry. Samuraj wkracza do akcji
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Trek to Yomi - opis gry

Trek to Yomi to scrollowana gra akcji wyprodukowana przez polskie studio Flying Wild Hog i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series. Jego akcja rozgrywa się w feudalnej Japonii.

Fabuła - Trek to Yomi

Akcja produkcji Flying Wild Hog rozgrywa się w Japonii podczas epoki Edo. Głównym bohaterem gry jest samotny samuraj Hiroki, który przysiągł swemu mistrzowi przed śmiercią, że ochroni przed niebezpieczeństwem mieszkańców rodzinnego miasta i bliskich. Hiroki wyrusza w długą podróż, by pomścić zamordowanych.

Rozgrywka - Trek to Yomi

Trek to Yomi to (głównie) scrollowana, dwuwymiarowa gra akcji w czarno-białej estetyce przywodzącej na myśl klasyczne kino samurajskie. Jeśli chodzi o umiejętności, nasz podopieczny dysponuje dwoma podstawowymi rodzajami ataków: słabszym, ale szybszym i silniejszym, ale wolniejszym. Ataki te można łączyć również z kierunkami, co zwiększa wachlarz naszych zdolności. Do skilli ofensywnych dochodzą do tego te defensywne: blok oraz możliwość parowania uderzeń nieprzyjaciela. Gra nie zachęca do mashowania przycisków, tylko do obserwacji rywala i metodycznego działania. W przeciwnym wypadku możemy zostać łatwo skarceni.

Trek to Yomi przeskakuje między sekcjami eksploracyjnymi dającymi większy zakres swobody a dwuwymiarową bitką. Generalnie jednak produkcja Flying Wild Hog jest liniowa, a zbaczając z najważniejszej drogi możemy zgarnąć upgrade’y czy świątynie regenerujące zdrowie i staminę. 

Choć Trek to Yomi na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie gry trzymającej się historycznych realiów, w rzeczywistości sporo jest w niej elementów fantastycznych: potworów znanych z mitów i legend czy innych nadprzyrodzonych zjawisk. 

Po jednokrotnym przejściu kampanii odblokowujemy supertrudny tryb, w którym protagonista ginie od jednego ataku. 

Wideo - Trek to Yomi

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper