Scathe

Scathe

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Damage State
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.08.2022
Europa:
31.08.2022
Producent:
Damage State
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.08.2022
Europa:
31.08.2022

Scathe - opis gry

Scathe to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Damage State i wydana przez Kwalee. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - Scathe

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Scathe, któremu Boski Stwórca powierza zadanie uporania się z jego bratem, Świętokradcą. W tym trafiamy do najeżonego niebezpieczeństwami gigantycznego labiryntu skonstruowanego przez tego drugiego i rozprawiamy się z tamtejszą hordą demonów.

Rozgrywka - Scathe

Scathe to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, której dynamiczna rozgrywka inspirowana jest serią DOOM. Zmagania rozpoczynamy ze standardową strzelbą z nieograniczoną ilością amunicji, ale z czasem otrzymujemy też dostęp do bardziej śmiercionośnych broni, takich jak chociażby klasyczny shotguna czy mniej klasyczny Bow Blade wystrzeliwujący piły tnące na kawałki ciała nieprzyjaciół. Wzorem nowszych odsłon serii DOOM nasz podopieczny dysponuje także specjalnym atakiem pozwalającym doskoczyć do przeciwnika i rozprawić się z nim bez zużywania amunicji. 

Oprócz zwykłych broni mamy też kilka innych narzędzi służących do radzenia sobie z trudnościami. Przede wszystkim gromadzić możemy odłamki (dark shards), dzięki którym pozyskujemy specjalne zdolności, jak zamrażanie nieprzyjaciół czy regenerowanie zdrowia. Do tego dochodzą również dopałki takie jak demon mode, które zwiększają naszą szybkość; demony stają się wówczas czerwone, a tło niebieskie.

Kampania podzielona na pewną liczbę nieliniowych leveli. Po ich przejściu jesteśmy oceniani.

Co warto dodać, podczas zmagań w każdej chwili może nam przyjść z odsieczą drugą osoba (i tak samo szybko się wycofać).

Wideo - Scathe

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper