Romancing SaGa 2 (2017)

Romancing SaGa 2 (2017)

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.12.2017
Europa:
12.12.2017
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.12.2017
Europa:
12.12.2017

Romancing SaGa 2 (2017) - opis gry

Romancing SaGa 2 to klasyczny jRPG przygotowany przez Square Enix. Tytuł zadebiutował w 1993 roku na  Super Nintendo, ale po wielu latach Japończycy zdecydowali się wrzucić przygodę na wiele platform. 

Romancing SaGa 2 nie posiada jednego głównego bohatera - tę rolę odgrywają tutaj kolejne pokolenia rodu rządzącego wysuniętym daleko na północ królestwem Avalon. Kolejni jego władcy będą zmuszeni zmierzyć się z siedmioma tzw. bohaterami, którzy ponownie pojawili się na świecie. Nie po to jednak, by przynieść pokój, lecz skierować nań cały swój gniew.

To kim zagramy w następnym pokoleniu zależne jest od podjętych w trakcie przygody wyborów, zwłaszcza od tego, z kim postanowimy połączyć siły. System walki przywodzi na myśl ten z poprzedniej części, czyli turowe starcia, przeciwnicy widoczni podczas eksploracji i maksymalnie pięć osób w drużynie, ale nowością jest zaimplementowanie rozwiązania wprowadzającego tzw. punkty życia. Otóż ilekroć stracimy wszystkie HP, kurczy się też liczba LP (wspomniane Life Points). Gdy spadną do zera, dana postać umiera na dobre. Rzecz przypomina trochę serię Fire Emblem.

Romancing SaGa 2, podobnie jak poprzednik, daje graczowi sporo swobody w kreowaniu przygody. Oprócz rozwijania postaci i wypełniania rozmaitych questów możemy jednak też sprawić, by w siłę rosło nasze królestwo. Możliwości są różne. W zamku mamy chociażby skarbnika odpowiadającego za fundusze. Kasę jesteśmy w stanie przeznaczać na rozwój nowego sprzętu i czarów. Do tego dochodzi księgowy pilnujący podatków (im więcej terytorium pod naszym władaniem, tym większe wpływy), kanclerz informujący o wydarzeniach rozgrywających się na świecie, a także wojownicy mogący pomóc w trakcie wypraw jeśli brakuje nam sojuszników. W grze da się także rozbudowywać stolicę, ale roboty możemy przedsięwziąć dopiero przy zmianie postaci, tj. pokolenia.

Twórcy w nowej wersji zaoferowali ulepszoną grafikę, poprawiony dźwięk, nowych klasycznych bohaterów, kolejne lochy do zwiedzania, czy też rozgrywkę „New Game+”. Dodatkowy tryb pozwala przenieść postacie (statystyki oraz bronie) do nowej gry i umożliwia zgarnięcie wcześniej pominięte przedmioty.

Wideo - Romancing SaGa 2 (2017)

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych