Picross X: Picbits vs. Uzboross

Picross X: Picbits vs. Uzboross

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jupiter Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
04.08.2022
Europa:
19.12.2022
Producent:
Jupiter Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
04.08.2022
Europa:
19.12.2022

Picross X: Picbits vs. Uzboross - opis gry

Picross X: Picbits vs. Uzboross to gra logiczna wyprodukowana przez japońskie studio Jupiter. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. W odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu Picross X oferuje szybszą, bardziej dynamiczną rozgrywkę.

Rozgrywka - Picross X: Picbits vs. Uzboross

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem innych odsłon serii Picross. W Picrossie mamy do czynienia z zabawą będącą trochę połączeniem cech Sapera i Sudoku. Na ekranie widać planszę, na której znajduje się mniejsza lub większa (w zależności od stopnia trudności łamigłówki) liczba rzędów i kolumn złożonych z niewielkich kwadratowych pól. Przy owych rzędach i kolumnach widnieją również cyfry, które stanowią informację odnośnie tego, ile i jakie pola należy zaznaczyć. Jeśli nam się uda zaznaczyć je prawidłowo, stworzymy pixel-artowy rysunek i tym samym zaliczymy całą planszę/łamigłówkę. Twórcy pomyśleli oczywiście o nowych graczach, oferując różnego rodzaju samouczki pozwalające wdrożyć się w rozgrywkę.

Picbits vs. Uzboross oferuje nowe tryby i style rozgrywki niedostępne w głównych odsłonach cyklu. W trybie dla jednego gracza twórcy przygotowali 100 wyzwań, te zaś składają się z pomniejszych zadań; poszczególne levele wprowadzają modyfikacje zasad urozmaicając w ten sposób znaną formułę rozgrywki. W UZBO RUN próbujemy uporać się z serią łamigłówek, natomiast w co-opie usiłujemy pokonać UZBOROSSA z innymi graczami. 

Na marginesie warto też dodać, że Picross X: Picbits vs. Uzboross pozwala nam modyfikować wygląd postaci. Niektóre skiny pozyskać możemy dzięki zapisom stanu gry z serii Picross S czy Working Zombies.

Wideo - Picross X: Picbits vs. Uzboross

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper