Pacific Drive

Pacific Drive

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ironwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Survival
Premiery
Świat:
22.02.2024
Europa:
22.02.2024
Producent:
Ironwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Survival
Premiery
Świat:
22.02.2024
Europa:
22.02.2024

Recenzja redakcji

Pacific Drive
8.0
Pacific Drive - recenzja gry. Jak bardzo kochasz swój samochód?
PS5 PC

Pacific Drive - opis gry

Pacific Drive to gra survivalowa, w której przejmujemy kontrolę nad samochodem przemierzającym amerykańskie Wybrzeże Północno-Zachodnie, gdzie dochodzi do tajemniczych anomalii. Tytuł ukazał się na PC i PS5. Za produkcję odpowiadało Ironwood Studios.

Fabuła - Pacific Drive

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się w 1998 roku. W Pacific Drive wskakujemy w buty przypadkowego kierowcy samochodu, który dociera do tajemniczej strefy obejmującej Wybrzeże Północno-Zachodnie Ameryki Północnej, gdzie miejsce miały tajemnicze eksperymenty nuklearne. Ich efektem jest powstanie Olimpijskiej Strefy Wykluczenia, gdzie miejsce mają nadprzyrodzone niebezpieczeństwa, a trafiający do niej kierowcy przepadają bez śladu.

Styl narracji Pacific Drive jest minimalistyczny. Sporo wątków poupychano dla przykładu w notatkach, które możemy znaleźć podczas eksploracji opuszczonych miejsc.

Rozgrywka - Pacific Drive

Każdy wypad w teren zaczynamy od przeglądu samochodu, naprawiamy uszkodzone elementy albo wymieniamy je na nowe, oczywiście o ile mamy surowce, by je stworzyć. Potrzebujemy do tego odpowiednich narzędzi, które pozwolą zebrać surowce. Ponadto przydadzą się również apteczki, może flary, coś do odpalenia akumulatora, gdyby zgasł, lub do załatania opon.

Wraz z postępami w grze zbieramy także specjalną energię, która służy do zdobywania nowych projektów wprowadzających do garażu dodatkowe narzędzia i opcję rozbudowy możliwości naszego auta. Bez nich możecie zapomnieć o dłuższych wypadach do strefy. szybko zmieniają się z sielankowego zbierania złomu w prawdziwą szkołę życia i walkę o dotarcie do punktu wyjścia na mapie. Grą rządzi losowość. Nawet jeśli w opisie danej lokacji widnieją dane typy anomalii, nic nie stoi na przeszkodzie, by w ciągu kilku chwil odpalić coś nowego. I przykładowo usmażyć elektrykę w samochodzie. Albo wyrwać dodatkowe zbiorniki z paliwem. Wtedy albo wczytujemy ostatni zapis, albo wracamy do bazy, tracąc zebrane przez nas śmieci.

Wraz z postępami pozyskujemy plany, dzięki którym usprawnić możemy samochód.

Wideo - Pacific Drive

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper