Outriders Worldslayer

Outriders Worldslayer

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
XONE -
PC 5.0
PS5 -
XSX|S -
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
People Can Fly
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
30.06.2022
Europa:
30.06.2022
Polska:
30.06.2022
Producent:
People Can Fly
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
30.06.2022
Europa:
30.06.2022
Polska:
30.06.2022

Recenzja redakcji

worldslayer
6.5
Outriders: Worldslayer - recenzja dodatku. Idziemy na ratunek
PS4 XONE PC PS5 XSX|S STADIA

Outriders Worldslayer - opis gry

Outriders Worldslayer to strzelanina wyprodukowana przez studio People Can Fly i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i platformie Google Stadia. Worldslayer to nowa edycja Outriders wzbogacona o dodatkową zawartość.

Fabuła - Outriders

W dalekiej przyszłości Ziemia przestaje być dobrym miejscem do życia. Ludzie opuszczają zdewastowaną planetę na pokładach wielkich statków kosmicznych i rozpoczynają poszukiwanie nowego domu przemierzając rozległy wszechświat.

Po wielu latach poszukiwań odnaleziona zostaje nowa Ziemia - planeta o nazwie Enoch. W pierwszej kolejności na jej powierzchnię trafiają tytułowi Outriderzy, oddział superżołnierzy, którzy mają zbadać, czy cywilom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Wstępne wnioski płynące z ich ekspedycji są więcej niż obiecujące: fantastyczne krajobrazy, przyjazny klimat, niegroźna flora i fauna. Jednym słowem: raj.

Wszystko bierze w łeb podczas jednej z operacji Outriderów, w której bierze udział także stworzona przez nas postać. Żołnierze po otrzymaniu zadania sprawdzenia źródła dziwnego sygnału trafiają na tzw. Anomalię - niszczycielskie zjawisko, które zamienia życie pionierów w piekło: niszczy urządzenia, wielu zabija, niektórych zmienia nie do poznania.

Anomalia zaraża także bohatera/bohaterkę. W efekcie trafia do komory kriogenicznej, gdzie spędza trzydzieści lat, czekając, aż jego/jej towarzysze znajdą lekarstwo na nieznaną przypadłość. 

Enoch przez ten czas mocno się zmienia. Rajskie widoki to już odległa przeszłość. W nowej rzeczywistości po wybudzeniu straszy postapokaliptyczny krajobraz, trup ściele się gęsto, a ludzie -- pozbawieni zasobów i zdobyczy cywilizacji, doprowadzeni do ostateczności przez trudne warunki -- nie różnią się wiele od zwierząt. Ale zmienia się też ocalały Outrider. Za sprawą “anomalii” zyskuje supermoce, które czynią zeń kogoś więcej niż zwykłego śmiertelnika. Obdarzony nowymi zdolnościami i uzbrojony po zęby wyrusza on do jądra ciemności, by poznać wszystkie tajemnice planety.

Rozgrywka - Outriders

Outriders to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby w konwencji looter shootera z cover systemem. Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. W trakcie tego procesu nie decydujemy tylko o płci i wyglądzie, ale też o klasie naszego avatara, co rzutuje na umiejętności, wyposażenie, a nawet na sposoby regeneracji zdrowia. Do wyboru są cztery. Każda klasa dysponuje ponadto rozbudowanym drzewkiem rozwoju, na którym znajdują się również po trzy subklasy, dzięki czemu mamy w teorii wiele możliwości zbudowania builda, który będzie w pełni odpowiadała naszemu stylowi gry.

Jak przystało na looter shootera, w Outriders znajdziemy mnóstwo broni i różnego rodzaju sprzętu: pistoletów, karabinów, strzelb, różnych części pancerza (głowa, nogi, stopy, ręce, tułów) itd. Bronie, warto wspomnieć, będzie można również modyfikować, zaś części pancerza wpłyną na wygląd postaci (rozbudowane możliwości w dziedzinie kustomizacji to główny powód, dla którego zdecydowano się na perspektywę TPP - by gracze mogli podziwiać swoje avatary).

Choć grę będzie można przejść solo, jedną z głównych atrakcji produkcji People Can Fly jest tryb kooperacji. Liczące trzy osoby zespoły będą mogły wspólnie eksplorować Enoch i wykonywać rozliczne misje.

Nowości - Outriders Worldslayer

Największą nowością Outriders Worldslayer jest fabularne rozszerzenie Ekspedycja, w którym odwiedzamy nowe (mroźne) regiony Enoch. Oprócz tego twórcy dodali również nowe rodzaje ekwipunku i subklasy. 

Wideo - Outriders Worldslayer

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper