Need for Speed Unbound

Need for Speed Unbound

6,7
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
XSX|S 6.0
PC 3.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Criterion Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
02.12.2022
Europa:
02.12.2022
Polska:
02.12.2022
Producent:
Criterion Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
02.12.2022
Europa:
02.12.2022
Polska:
02.12.2022

Poradnik Need for Speed Unbound

Need for Speed Unbound Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Need for Speed Unbound - poradnik. Porady, EA Play, Xbox Game Pass, PS Plus, samochody, fabuła, znajdźki
PS5 XSX|S PC

Recenzja redakcji

NFS Unbound recenzja gry
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

8.5
Need for Speed Unbound - recenzja gry. Najlepszy NFS od wielu lat, o ile się z nim polubimy
PS5 XSX|S PC

Need for Speed Unbound - opis gry

Need for Speed Unbound to gra wyścigowa wyprodukowana przez Criterion Games i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na PS5, Xbox Series i PC.

Fabuła - Need for Speed Unbound

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra nie jest pozbawiona fabuły. Produkcja Criterion traktuje o ulicznych wyścigach. Gra kręci się wokół The Grand, najważniejszych ulicznych wyścigów organizowanych w fikcyjnej miejscowości Lakeshore. Zmagania rozgrywają się na przestrzeni czterech tygodni, w trakcie których musimy zdobyć najważniejszy laur. Postać tworzymy sami.

Rozgrywka - Need for Speed Unbound

Zmagania zaczynamy od prologu, w trakcie którego poznajemy podstawowe mechaniki gry, bierzemy udział w różnych zawodach, a potem jesteśmy świadkami dość nieoczekiwanego zwrotu akcji, który sprawia, że zaczynamy zabawę z doskonale znanym schematem "od zera do bohatera". Wsiadamy za kółkiem bardzo słabego wozu, który potem ulepszamy (lub kupujemy nowe, lepsze fury za zarobione pieniądze), aby wziąć udział w kwalifikacjach umożliwiających nam spróbowanie sił w finałowych, bardzo ważnych dla naszego bohatera zawodach.

W trybie fabularnym ważną rolę odgrywa ekonomia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Need for Speed Unbound znajdziemy zloty, podczas których spotykamy się z innymi graczami, kładziemy - najczęściej - na stół pieniądze (wpisowe), a potem ścigamy się z rywalami. Od tego, na którym miejscu dojedziemy, zależy, ile zarobimy. Co więcej, zarobek jest podzielony na coś w rodzaju kieszeni i schowka. Zdeponowana kasa znajduje się w schowku i nie możemy jej stracić podczas zlotów czy swobodnej eksploracji dzielącej się na popołudnie i noc (każdy dzień składa się z 2 sesji). Zarobione natomiast pieniądze w trakcie jednej sesji znajdują się w naszej kieszeni i możemy je stracić, dając się złapać stróżom prawa. W grze istnieje poziom obławy (inaczej: poszukiwań): im więcej zawodów na naszym koncie, tym większa szansa, że zainteresuje się nami policja.

Model jazdy jest zręcznościowy. Dalej główną rolę odgrywa driftowanie, ale musimy manualnie dostosowywać prędkość przed zakrętem, bo samo zarzucenie bokiem pojazdu wcale nie sprawi, że automatycznie wyhamujemy i idealnie zmieścimy się w wierzchołku. W panowaniu nad pojazdem pomaga zryw nitro, który zdobywamy za driftowanie czy jazdę w cieniu za innym pojazdem. Mając go naładowanego w przynajmniej 1 pasku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć go po wyjściu z zakrętu i od razu wyprostować pojazd, jednocześnie minimalnie przyspieszając.

Podczas wyścigów musimy uważać także na ogólny poziom uszkodzeń pojazdu. Jeśli uderzymy w inne pojazdy (rywali, policjantów), znacząco uszkodzi to nasz pojazd. Szczególnie niebezpieczne są kraksy z samochodami jadącymi naprzeciwko. Wypadki powodują, że uszkodzeniom ulega nawet 1/4 auta, które możemy naprawiać, przejeżdżając przez stacje benzynowe rozsiane po trasach lub zapewniając sobie modyfikatory (coś w rodzaju dwóch pasywnych zdolności dla każdego pojazdu).

Wideo - Need for Speed Unbound

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper