Okładka LEGO 2K Drive

LEGO 2K Drive

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S -
NS 6.0
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Visual Concepts
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
19.05.2023
Europa:
19.05.2023
Polska:
19.05.2023
Producent:
Visual Concepts
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
19.05.2023
Europa:
19.05.2023
Polska:
19.05.2023

Recenzja redakcji

LEGO 2K Drive - Recenzja
Kajetan Węsierski

Kajetan Węsierski

9.0
LEGO 2K Drive - recenzja gry. Zupełnie nowy wymiar frajdy
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

LEGO 2K Drive - opis gry

LEGO 2K Drive to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Visual Concepts i wydana przez 2K. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Rozgrywka - LEGO 2K Drive

Produkcja Visual Concepts przypomina pod względem rozgrywki bardziej gry pokroju Forza Horizon niż Mario Kart. Akcja rozgrywa się w krainie zwanej Bricklandią (tytuł posiada tryb fabularny), do której trafiamy, by zdobyć tzw. Sky Cup. Nie będzie to takie proste. Zadanie to będzie wymagało wygrania trzech Grand Prix, a żeby do stosownych zawodów przystać, najpierw będziemy musieli zgromadzić odpowiednią liczbę flag w szachownicę.

W praniu oznacza to eksplorację świata i uczestnictwo w najrozmaitszych aktywnościach i pobocznych zadaniach. Nie zawsze są to wyścigi. Bywa, że musimy np. przejechać po wskazanych obiektach bądź zebrać określone znajdźki. Model jazdy jest zręcznościowy, toteż w trakcie rywalizacji kluczowe jest wykonywanie driftów (kontrolowanych poślizgów) czy korzystanie z boosta oraz przedmiotów. Otoczenie, warto przy tym dodać, jest zniszczalne.

Twórcy przygotowali różnego rodzaju pojazdy (mniej lub bardziej cudaczne), z których możemy korzystać podczas realizowania wytycznych. Samochody różnią się parametrami, lecz stopień trudności jest zasadniczo dość niski, więc nasze wybory nie mają aż takiego znaczenia. Oprócz tego LEGO 2K Drive pozwala też budować własne maszyny; do dyspozycji mamy ponad tysiąc rodzajów części/klocków. W tym kontekście warto napomknąć, iż samochody są w stanie się transformować. Na przykład po wskoczeniu do wody błyskawicznie zamienić się w motorówkę.

Oprócz trybu fabularnego LEGO 2K Drive posiada też tryby wieloosobowe – zarówno kooperację, jak i rywalizację. Maksymalnie może grać ze sobą sześć osób jednocześnie.

Wideo - LEGO 2K Drive

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper