Le Tour de France

Le Tour de France

5,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.06.2002
Europa:
21.06.2002
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.06.2002
Europa:
21.06.2002

Le Tour de France - opis gry

Le Tour de France to gra wyścigowa traktująca o kolarstwie wyprodukowana i wydana przez firmę Konami. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2 (nie należy go mylić z grą o tej samej nazwie wydaną na PS3 i X360) i tylko w Europie.

Produkcja Konami to dość oryginalna gra, która stara się oddać wrażenie uczestnictwa w największym i najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim na świecie, choć robi to w bardziej arcade’owej konwencji, nie siląc się na przesadny realizm. Twórcy zaimplementowali kilka wariantów zabawy. Jest to Arcade, w którym możemy ścigać na wybranej trasie, Tour de France, gdzie staramy się wygrać tytułowe zawody na przestrzeni pięciu lat i zarabiać pieniądze, za które można nabywać lepszy sprzęt podnoszący potencjał naszego zawodnika, Time Trial, czyli jazda na czas, tryb treningowy służący do szlifowania umiejętności, oraz multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.

Na szczególną uwagę zasługuje sterowanie. Dociskając krzyżyk na padzie nasz zawodnik pedałuje w normalnym tempie, a wciskając go w szybkim tempie rozpędza się. Ważny jest wskaźnik staminy, bowiem pedałując w szybszym tempie zawodnik się męczy, toteż musimy umiejętnie zarządzać jego siłami. Staminę można zregenerować na dwa sposoby - oszczędzając siły przy zjazdach (w prawym górnym rogu widać mapkę przedstawiającą wysokość terenu), albo popijając wodę. Nie bez znaczenia jest również rozsądna jazda, ponieważ obijając zawodnika także tracimy staminę. Jeśli obrażenia są zbyt duże, wyścig dobiega końca przed czasem.

Gra doczekała się kontynuacji o podtytule Centenary Edition.

Wideo - Le Tour de France

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Podobne gry

Więcej gier podobnych do Le Tour de France