inFamous

inFamous

Ocena wg platformy:

PS3 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sucker Punch
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
26.05.2009
Europa:
29.05.2009
Polska:
29.05.2009
Producent:
Sucker Punch
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
26.05.2009
Europa:
29.05.2009
Polska:
29.05.2009

Poradnik inFamous

Poradnik (Trophy Guide) 1# - inFamous
Poradnik (Trophy Guide) 1# - inFamous

inFamous - opis gry

InFamous to trzecioosobowa gra akcji osadzona w otwartym świecie, wyprodukowana przez studio Sucker Punch i wydana przez Sony w maju 2009 roku na konsolę PlayStation 3. InFamous w 2009 roku zdobył wiele branżowych nagród, w tym wyróżnienie od serwisu IGN za najlepszy scenariusz.

Akcja InFamous rozgrywa się we współczesności, w fikcyjnym mieście Empire City. Główny bohater gry, Cole MacGrath, jest kurierem dostarczającym przesyłki. Pewnego dnia jedna z przesyłek, którą przewozi, powoduje wielki wybuch, niszcząc część miasta. Co ciekawe, Cole nie ginie w wyniku wybuchu, zyskując w dodatku specjalną moc. MacGrath potrafi odtąd manipulować elektrycznością, a to, w jaki sposób i do jakich celów wykorzysta swoje nowe umiejętności, zależy tylko od niego. Okazji do tego z pewnością nie zabraknie, gdyż część Empire City została objęta kwarantanną, a ludność terroryzowana jest przez Żniwiarzy. W dodatku z mężczyzną kontaktuje się pewna tajemnicza kobieta, Moya, ale prawdziwy wróg bohatera ujawni się dopiero później.

Sucker Punch stworzyło grę akcji, w której obserwujemy wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. Repertuar ruchów Cole’a nie jest początkowo szczególnie bogaty, jednak z czasem, gdy zyska już dostęp do nowych mocny, potrafi przemieszczać się na wiele sposobów. Gracz powinien unikać walki w zwarciu, prowokując przeciwników do walki na dystans. Wówczas można ciskać wyładowaniami elektrycznymi, które mogą przybierać różną formę. Do dyspozycji mamy m.in. zwykły „strzał”, elektryczny granat, spadającą z nieba błyskawicę czy dewastującą falę uderzeniową. Oprócz misji popychających fabułę do przodu, gracz może podjąć się wykonania side-questów, a decyzje, jakie podejmie w czasie trwania kampanii, zdecydują o tym, jakie zakończenie obejrzymy.

Wykonanie techniczne InFamous stoi na wysokim poziomie. Empire City jest rozległym miastem z ciekawie zaprojektowanymi miejscówkami, animacja działa płynnie, a efekty towarzyszące elektrycznym wyładowaniom Cole’a cieszą oczy. Gra została w pełni zlokalizowana, a głosu głównemu bohaterowi użyczył Krzysztof Banaszyk.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - inFamous

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper