Poradnik (Trophy Guide) 1# - inFamous

Poradnik (Trophy Guide) 1# - inFamous

Adrian Markiewicz | 11.03.2014, 14:39

Po rozmowach z naczelnym, postanowiliśmy zapoczątkować nowy dział, a mianowicie kącik poradników czy jak kto woli solucji. Owe miejsce,jak i same teksty prowadzone będą przez Dżonego, Senixa, Rogera oraz Adikona. Mamy zamiar masterować różne tytuły w celu zdobycia platyny, jak również zebrania wszystkich info w jednym miejscu potrzebnych do zdobycia 100%! Jeżeli macie ochotę na platynę, to zapraszamy do zabawy!

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 5/10
Liczba trofeów offline - 50(1,1,11,37)
Liczba trofeów online - 0
Czas potrzebny do zdobycia platyny - 30 h +
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 2


Kilka porad na początek:

  • Jeżeli bierzesz się za bary z tym tytułem, to pierwsze przejście zrób będąc "dobrym wujkiem". Znacząco ułatwi to sprawę .
  • By przejść grę na poziomie HARD i zdobyć za to trofeum, musisz zaraz po odpaleniu gry, zmienić poziom trudności w opcjach . Możesz to zrobić tylko podczas wprowadzenia!! Inaczej trofeum nie wpadnie!
  • Wszelkie Achiwmenty typu Doctor Cole , Goody Two Shoes czy True Hero rób zaliczając grę jako dobry Cole, gdyż robiąc je będąc zakapiorem, znacznie opóźniamy zdobywanie negatywnej karmy oraz wymaga to zebrania większej ilości punktów doświadczenia!


inFamous Achievements


Power is my punishment

Good Finish - Wszystko co musisz zrobić to ukończyć grę jako bohater, czyli wymaksować dobrą karmę, którą zbieramy dokonując dobrych wyborów w misjach.Evil finish - Musisz ukończyć grę jako "Niesławny" czyli mieć najgorszą karmę i dopuszczć się karygodnych czynów oraz wyborów w misjach!Hard Finish - Musisz skończyć grę na poziomie HARD. Najłatwiej jest to zrobić, wbrew opini "internetów" grając jako zły Cole. Jest tak dlatego, że będąc zakapiorem, nie musimy się niczym przejmować. Robimy rozpierdziel ile wlezie niszcząc na swojej drodze wszystko.


Pamiętaj, że aby zdobyć to trofeum, musisz zmienić poziom trudności zaraz na początku gry. Zrób to jak najszybciej. Najlepiej zaraz, jak otrzymasz kontrolę nad Cole'm. Jeżeli tego nie zrobisz i potem zmienisz, to trofeum nie wpadnie.Community Organizer - By zdobyć to trofeum musisz przejąć kontrolę nad lokacją Neon District w 100%. Sprowadza się to do wykonywania misji pobocznych. Zaliczając je, przejmujesz kolejno skrawki terytorium. Mimo, iż wykonasz wszystkie misje w Neonie, zostanie Ci parę skrawków na których nie ma misji.


W obrębie tych skrawków, musisz załatwić przeciwników, którzy dzadzą Ci misję o odnalezieniu paczki, która ukryta jest w jakimś obszarze. Czasami nie znajdziesz przeciwników na danym skrawku, wtedy przemieść się w inne miejsce na mapie po czym wróć.


Civic Leader - Tym razem na przejęcie czeka dzielnica Warren. Ponownie musisz wykonać wszystkie misje poboczne oraz w paru skrawkach zabić oponentów i znaleźć paczki. Nic trudnego!Urban Designer - Ostatnią miejscówką, którą musisz odbić z rąk zakapiorów jest Historic District . Taki sam schemat czynności jak poprzednio, czyli misje poboczne plus paczki!

Just Scratched the Surface - Patrz na achievement "Rockhound".


Further Down the Rabbit Hole - Patrz na achievement "Rockhound".

You're so Sly - Patrz na achievement "Rockhound".

Junior Geologist - Patrz na achievement "Rockhound".

Member of the Mineral Club - Patrz na achievement "Rockhound".

Rockhound - Najbardziej hardkorowy achievement w grze. Wymaga zebrania wszystkich Shardów rozsianych po wszystkich dzielnicach. Dodatkowo, przedstawię jak znaleźć wszystkie Dead Drops potrzebne do poprzednich achievementów.

Samych Shardów jest 350!! (Tak to nie żart). Dead Drops zamyka się w liczbie 32.


Poniżej, znajdziesz zdjęcie, które przedstawia najdokładnieszą lokalizację Shardów oraz Dead Drops.
Niebieskie punkty to Shardy, żółte to Dead Dropy.
Dodam tylko, że mapa jest bardzo dokładna i jeśli na mapie jest shard a Ty go nie widzisz, to masz dwie opcje. Albo zebrałeś wcześniej albo jest na wyższych kondygnacjach budynków. Druga opcja zdarza się rzadko i głównie przy więzieniu w dzielnicy Warren oraz w Historic District w pobliżu zrujnowanego wieżowca i strefy wybuchu.


Radzę wydrukować sobie mapkę i zaciągnąć do współpracy kogokolwiek, dać mu pisak by wykreślał, które shardy i Dead Dropy już masz.
Całość z moją dziewczyną zajeła kilka godzin, a zabawy przy tym co nie miara! Miłego szukania!Frequent Flyer - Musimy przebyć łącznie 5km latając. Cóż , najlepszym sposobem jest po prostu czekanie. Przy dwukrotnym przejściu gry i normalnym używaniu owej mocy (czyli gdzie się da, bo daję masę frajdy) powinno wpaść bez problemu.
Jeżeli Ci się spieszy, to najszybszym sposobem jest wdrapanie się na wieżę Aldena (ta pośrodku Warren) i odbycie lotu ze szczytu . Powinno wystarczyć 5 razy jak wdrapiesz się i polecisz na sam dół.


Hotfoot - Tutaj również sprzymierzeńcem jest czas. Generalnie "aczik" powinien wpaść przy przechodzeniu gry. Jednak można również wskoczyć na tory i pojeździć . Robiłem ten achievement w dzielnicy Neon. Zajeło to jakieś 15-20 okrążeń. Mniej więcej 20 minut!


Electric Hobo - Wystarczy, że wskoczysz na jeżdzący pociąg i przejedziesz się ze 2 okrążenia i achievement Twój !


Evil to the Core - Musisz kupić wszystkie ulepszenia dla swoich złych mocy . Powinieneś robić to przy przechodzeniu gry jako zły Cole. Całość wymaga dość sporej ilości Expa, więc bez wykonywania zadań pobocznych się nie obejdzie!

True Hero - Tak jak w poprzednim, trzeba ulepszyć wszystkie moce związane z pozytywna karmą. Tutaj również, nie ma co inwestować w moce poboczne czyli odporność na obrażenia czy szybkość wchłaniania mocy. Inwestuj wszystko w rozwój dobrych mocy!


Casey Jones - Najszybszym sposobem jest robienie tego podczas misji w Neonie. Misja zwie się "The Rescue" , gdzie musimy uwolnić ludzi z pociągu . Sporo przeciwników to sporo fragów. Wystarczy 2-3 razy zrestartować misję albo zginąć a "aczik" wpadnie.
Dodatkowo można również zrobić to w misjach "El Train", które działają na podobnych zasadach jak misja z Neonu.


Road Kill - Najlepszym miejscem jest misja "Anything for Trish". Jedziemy na dachu autobusu i rozwalamy wszystko i wszystkich. 25 fragów nie powinno być problemem, jako iż mamy dostęp do nieograniczonych zasobów prądu!


Drop Everything - Najszybciej jest wspiąć się na wieżę Aldena, która jest pośrodku dzielnicy Warren. Wejdź na sam szczyt, po czym skocz i wciśnij kwadrat. Achievement wpadnie bez problemu!


AC/DC - Najszybszą drogą jest pochłanianie energi będząc w kanałach, gdzie mamy przywrócić elektryczność. Znajdują się tam miejsca z niekończącą się elektrycznością. Wystarczy wciśnąć L2 i czekać..... i to długo ! Ja osobiście przyblokowałem triger dwoma książkami i robiłem coś innego.Można też wykorzystać gumki recepturki! Całość zajmuje jakieś 10-15 minut!!


Get Off My Cloud - Musisz zabić 100 oponentów zrzucając ich z wysokości. Najszybciej można to wykonać podczas misji "The Ray Sphere" czyli ta, gdzie walczymy z Aldenem na szczycie wieży. Jest tam dość sporo przeciwników. Wystarczy użyć Shockwave (+) by zrzucić adwersarzy z wieży. Potem zaliczyć zgon zeskakując samemu. I tak, aż wpadnie achiwment.


Red Baron - Musisz zabić 100 przzeciwników, gdy są w powietrzu. By zrobić to skutecznie musisz mieć ulepszony Shockwave przynajmniej do drugiego poziomu. Potem wystarczy podpijać oponentów za pomocą Shockwave i strzelać ze zwykłego ataku (+). Wymaga trochę wprawy ale po 20 udanych akcjach zaskoczysz o co chodzi!
Ponownie najlepiej wykonywać to podczas walki z Aldenem na szczycie wieży !


Fish in a Barrel - Trofeum wpadnie podczas podwójnego przechodzenia gry. Najlepszą miejscówką są misje w kanałach, gdzie często zakapturzone mordy stoją po pas w wodzie i aż proszą się o zapodanie im dawki wstrząsów!


True Potential - Wystarczy, że wymaksujesz jedną konkretną moc. Mają one trzy poziomy. Kupisz wszystkie ulepszenia i po sprawie!


Oh,You've Done This Before - Najlepiej zrobić to przy przechodzeniu gry jako zły Cole. Granaty rozpadają się na mniejsze i łatwiej przyczepiają się do przeciwników. 50 fragów to nie tak dużo.
Jeżeli jesteś dobrym wujkiem Cole'm, to również możesz dać radę, lecz wymaga to dokładniejszego celowania.


The Hunger - Najlepiej rób to przy przechodzeniu gry jako zły Cole. Wszystko co trzeba zrobić to użyć "Bio Leech"(+) na 100 przeciwnikach. Zabijaj workogłowych, podbiegaj, wysysaj. I tak w kółko. Bez problemu wpadnie!


Doctor Cole - Achievement radzę robić przy przechodzeniu gry jako dobry Cole. Wymaga od nas również cierpliwości, ponieważ musimy uzdrowić 250 cywili.

Najszybszym i najprostszym jest po prostu bieganie po ulicy i leczenie przechodzniów. Leży ich wszędzie pełno. Dodatkowo wokół prowizorycznych punktów medycznych w, których się odradzamy, również jest zawsze sporo ludzi do uleczenia.
Cała sprawa może zająć ponad kilka godzin więc dobrze jest leczyć nieszczęśników kiedy się da i przy każdej sposobności!!


Goody Two Shoes - Musisz dobić pozytywną karmę do maksimum. Wystarczy podejmować dobre decyzje w subquestach albo leczyć ludzi na ulicach. Rób ten "aczik" przy przechodzeniu gry jako dobry Cole.


Truly Infamous -- Tutaj również, musisz wymaksować karmę ale negatywną. Jest to o tyle łatwe, że poza złymi wyborami w questach i wysysaniu życia z przeciwników, robiąc burdel na ulicach również zyskujemy (drobną ale jednak!) negatywną karmę.
Rozwalanie samochodów, zabijanie przechodzniów, wszystko podbija negatywna karmę!


Good Eats - - Trofeum fabularne. W pierwszej misji pozwól ludziom wziąć zapasy żywności.


Evil Eats -- Trofeum fabularne. W pierwszej misji nie pozwól ludziom wziąć zapasów. Zabij cywila by odstraszyć resztę!


Good Riot - - Trofeum fabularne. Podczas drugiej misji zaatakuj policję sam a nie z tłumu.


Evil Riot - - Trofeum fabularne. Podczas drugiej misji zaatakuj policję z tłumu by wywołać zamieszki i uniknąć nadstawiania karku.


Good Train - Trofeum fabularne. Wykonując misję z pociągiem w dzielnicy Neon, miej pozytywną karnę a trofeum wpadnie!


Evil Train - Trofeum fabularne. Wykonując misję z pociągiem w dzielnicy Neon, miej negatywną karnę a trofeum wpadnie!


Good Exposure -- Trofeum fabularne. Podczas wykonywania jednej z misji, będziesz mógł wybrac rodzaj plakatu, który będzie wpływał na to jak postrzegają Cię ludzie. Wybierz plakat ukazujący Cię jako bohatera!


Evil Exposure -- Trofeum fabularne. Podczas wybierania plakatu wybierz ten, który ukazuje Cię jako zło wcielone i kogoś z kim nie wolno zadzierać!


Good Sphere - Trofeum fabularne. Gdy odnajdziesz "Ray Sphere" masz wybór albo zniszczyć albo użyć i zdobyć nowe moce. Zniszcz a trofeum wpadnie!


Evil Sphere -- Trofeum fabularne. Zniszcz "Ray Sphere" i zdobądź pełnię mocy! Trofeum również!


Good Intentions -- Trofeum fabularne. Podczas wykonywania misji "The Price"masz wybór. Uratować 6 lekarzy czy Trish. By zdobyć "Aczika" uratuj grupę!


Evil Intentions - - Trofeum fabularne. W misji "The Price" uratuj Trish!


Back With Trish - Trofeum fabularne. W misji gdzie eskortujesz autobus Trish do szpitala, musisz mieć pozytywną karmę w momencie ukonczenia misji.

Confirmed Bachelor - Trofeum fabularne. Podczas eskortowania autobusu do szpitala, miej negatywną karmę! Bądź zakapiorem w momencie kończenia misji!


Clean up your Act - Trofeum fabularne. Wystarczy, że pokonasz bossa, Sashę w podziemnym tunelu! Nie powinna nastręczyć Ci problemów.

Sama walka jest dość schematyczna i prosta .


Unikaj fali uderzeniowej Sashy , zabijaj widma które tworzy oraz podłóżnych przeciwników ciskających w Ciebie wybuchowymi kulami!
W odpowiednim momencie, gdy Sasha się "zmęczy" podbiegnij do niej i odpal QTE(Quick Time Event). Powtórz wszystko 4 razy , aż do momentu pokonania Sashy!
"Aczik" jest Twój!


Taking Out The Trash -- Trofeum fabularne. Musisz pokonac Aldena. Prosty boss. Używaj "Shockwave" by odbijać kule, którymi miota, chowaj się za osłonami lub używaj tarczy i niszcz małe robociki, które od czasu do czasu zostaną rzucone Ci pod nogi.


Stunt man - Patrz "Stun Master"


Stunt Coordinator - Patrz "Stun Master"


Stunt Master - By zdobyć ten "Aczik" musisz wykonać 21 "Stunts" czyli specjalnych akcji . Od skakania po torach po sadzenie headshotów przeciwnikom w powietrzu!
Ponownie YouTube przychodzi z pomocą . Poniższe, video pokazuje, wszystkie 21 akcji potrzebnych do zdobycia trofeum!
inFamous Platinum Trophy - Jeżeli wykonałeś wszystkie powyższe "acziki" to gratulujemy zdobycia platynki!!

Całość przygotował: Adikon

Źródło: własne

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper