.hack//G.U. Vol. 1: Rebirth

.hack//G.U. Vol. 1: Rebirth

7,0
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CyberConnect2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
18.05.2006
Producent:
CyberConnect2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
18.05.2006

.hack//G.U. Vol. 1: Rebirth - opis gry

.hack//G.U. Vol. 1: Rebirth to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio CyberConnet 2 i wydana na PlayStation 2 przez Bandai w 2006 roku. Tytuł doczekał się jeszcze dwóch kontynuacji. Seria znana jest głównie z faktu, iż korzystając z formuły tradycyjnego jRPG-a przedstawia świat MMORPG.

.hack//G.U. rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, stosunkowo niedługo po wydarzeniach ukazanych w poprzednich częściach serii (pierwszy epizod G.U. to piąta jej odsłona). Główni bohaterowie wciąż biorą udział w sieciowej grze pt. The World. My wcielamy się w postać Haseo poszukującego gracza o ksywce Tri-Edge, który sprawił, iż jego przyjaciółka Shino po przegranej potyczce zapadła w śpiączkę w prawdziwym świecie. Po niedługim czasie nawiązuje kontakt z innymi osobami zainteresowanymi sprawą przez co wychodzi na jaw, iż przypadek Shino nie jest odosobniony.

The World to swoista gra w grze, która udaje tytuły typu MMORPG. Gracz śledzi akcję z perspektywy trzeciej osoby (dostępny jest także widok z oczu) przeczesując pełne potworów dungeony lub odwiedzając miasta. Opcją sprzyjającą wczuwie jest log-off. Jak wskazuje nazwa, możemy się dzięki niej wylogować z The World i użyć komputera do przejrzenia poczty, for dyskusyjnych tudzież wiadomości.

Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, choć w momencie wyboru komendy następuje pauza. Przeciwnicy są widoczni w trakcie eksploracji. Gracz kontroluje tylko Haseo, nad resztą czuwa konsola, której możemy jednak wyznaczyć ogólną strategię działania lub podać, jaką konkretnie czynność ma wykonać. Istotne dla systemu walki są bronie - od nich zależy część naszych umiejętności (Haseo może się posługiwać kilkoma rodzajami oręża). Niektóre pojedynki wprowadzają ponadto powiew świeżości w postaci sekcji przypominających shootery. Zadaniem grającego jest wówczas pozbawić wroga całej energii.

Odpoczynek od walk gwarantują wspomniane miasta, gdzie da się uzupełnić zapasy, kupić nowy ekwipunek, ew. pogadać z mieszkańcami. Znajdują się tam również gildie z opcjonalnymi questami do wypełnienia oraz portale ułatwiające podróżowanie między lokacjami.

Co ciekawe, charakter danej miejscówki opisują hasła składające się z trzech słów. Od nich może zależeć występowanie potworów, przedmiotów i tym podobnych rzeczy.

Wideo - .hack//G.U. Vol. 1: Rebirth

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper