FIFA 23

FIFA 23

6,9
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.8
XSX|S 7.4
NS 9.0
PC 7.8
PS4 6.2
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
30.09.2022
Europa:
30.09.2022
Polska:
30.09.2022
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
30.09.2022
Europa:
30.09.2022
Polska:
30.09.2022

Poradnik FIFA 23

FIFA 23 poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

FIFA 23
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
FIFA 23 – recenzja gry. Ta ostatnia... odsłona
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

FIFA 23 - opis gry

FIFA 23 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez EA Sports. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch (ta ostatnia jak Edycja Legacy).

Rozgrywka - FIFA 23

FIFA 23 nie oferuje zupełnie nowych trybów, zamiast tego wprowadza zmiany, ulepszenia i modyfikacje w znanych już formułach rozgrywki. 

Jedną z nowości jest cross-play – na jednym serwerze spotkamy graczy z PS5, XSX|S, PC i Stadii, a posiadacze poprzedniej generacji zostali zamknięci na osobnych serwerach. Najnowsza FIFA korzysta z nowego HyperMotion 2.0 – silnik zapewnia nowy poziom realizmu produkcji, ponieważ deweloperzy za jego pomocą wprowadzają nowy system dryblingu (Technical Dribbling), oferują nowe zachowanie sztucznej inteligencji w obronie (ML-Jockey) oraz zmieniają zachowanie piłkarzy podczas przyspieszenia (AcceleRATE). Deweloperzy stworzyli łącznie ponad 6000 nowych animacji piłkarzy. Ciekawym dodatkiem są również specjalne, mocniejsze strzały – patent przywodzący na myśl ten z serii PES/eFootball. Mechanika bazująca na zasadzie „ryzyko kontra nagroda” sprawia, że piłkarz musi odnaleźć trochę więcej wolnej przestrzeni, by móc wykonać znacznie mocniejszy strzał.  

To nie wszystkie nowości. W FIFA 23 pojawiła się „hiperrealistyczna murawa” – ta wraz z czasem ulega degradacji. Edycja na 2023 to również największa odsłona cyklu jeśli chodzi o zawartość. Twórcy po raz pierwszy dodali do zestawienia FA Women's Super League oraz Division 1 Féminine, a integrując znane kobiece zespoły w grze nie zapomniano o nowych animacjach piłkarek, dostosowanym komentarzu czy też odpowiednich stadionach. Nowym nabytkiem jest również AFC Richmond, czyli drużyna prowadzona przez Teda Lasso z serialu produkcji Apple.

Tryby - FIFA 23

Najbardziej odświeżonym wariantem w FIFA 23 jest FIFA Ultimate Team, ponieważ deweloperzy całkowicie zmieniają podejście graczy do tworzenia zespołów. Autorzy przebudowali system zgrania, by teraz piłkarze, którzy nawet nie znajdują się obok siebie na murawie, mogli na siebie pozytywnie wpływać. W grze znajdują się aż trzy rodzaje chemii i teraz po prostu otrzymujemy większą swobodę opracowywania formacji, ponieważ nie musimy cały czas się martwić, by obok siebie znajdowali się zawodnicy z tego samego kraju, drużyny czy też ligi. W dodatku Elektronicy nie zamierzają już nakładać wielkich kar z powodu braku odpowiedniego zgrania, a nawet pojawia się opcja zmiany specjalizacji piłkarza – w niektórych sytuacjach napastnik może dobrze radzić sobie również w pomocy.

EA Sports po raz kolejny nie zaimplementowało trybu fabularnego, zamiast tego FIFA 23 otrzymała kilka istotnych nowości w karierze. Twórcy chccieli tym razem podkreślić „osobowość” piłkarza, toteż każde jego działanie na boisku i też poza nim jest nagradzane punktami, które możemy przeznaczyć na jedno z trzech drzewek – system jest prosty, ponieważ wystarczy grać drużynowo i wspierać ekipę w pomeczowych wywiadach, by móc poprawić swoje podania lub strzały z daleka. Różne decyzje, które podejmujemy podczas kariery wpływają właśnie na postać i pozwalają poprawiać naszą rozgrywkę.

Wideo - FIFA 23

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper