F1 22

F1 22

7,7
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.3
XSX|S 8.0
PC 10.0
PS4 6.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Wirtualna rzeczywistość
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
01.07.2022
Europa:
01.07.2022
Polska:
01.07.2022
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Wirtualna rzeczywistość
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
01.07.2022
Europa:
01.07.2022
Polska:
01.07.2022

Poradnik F1 22

F1 22 Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

F1 22 recenzja
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

9.0
F1 22 - recenzja gry. Nowa era, supersamochody, Simsy... To wciąż świetne F1 od Codemasters
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

F1 22 - opis gry

F1 22 to gra traktująca o wyścigach Formuły 1 wyprodukowana przez Codemasters i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Rozgrywka - F1 22

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Codemasters oferuje zróżnicowane warianty rozgrywki. Możemy zainteresować się karierą kierowcy (od kategorii F2 lub F1), wybierając jeden z dziesięciu dostępnych zespołów. Druga opcja dotyczy stworzenia własnego zespołu w module MyTeam. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział w karierze z innym graczem czy pościgać się w multiplayerze. Jedną z nowości w tegorocznej odsłonie marki jest F1 Life, które wprowadziło również supersamochody. F1 Life to specjalny hub, który możemy modyfikować według własnego uznania. Oprócz supersamochodów pozwala nam on również kupować ciuchy oraz akcesoria.

Tryby kariery wyglądają wręcz identycznie, jak te z poprzednich części serii - nie licząc sprintów, które rozszerzają weekend wyścigowy. Lekki powiew świeżości możemy poczuć jedynie w MyTeam, gdzie istnieje teraz tzw. "moment rozpoczęcia", czyli próg wejścia do królowej motorsportu. Tworzenie zespołu możemy zacząć z zerowym budżetem lub takim sięgającym nawet 10 mln dolarów, co od razu pozwoli nam zatrudnić najlepszych kierowców i rozbudować działy firmy w mgnieniu oka.

Udoskonaleń względem poprzednich edycji doczekał się model jazdy. W F1 22 ciężej opanować bolid, ponieważ tylna oś samochodu bardzo lubi "uciekać". Każdy zainteresowany, chcący odnosić zwycięstwa, musi jak najprędzej nauczyć się obchodzić bardzo delikatnie z pedałem gazu, ponieważ przedobrzenie prawie zawsze kończy się utratą kontroli nad bolidem i tzw. "spinem".

W F1 22 trzeba idealnie manewrować nie tylko gazem, ale również samą kierownicą. Bolidy są teraz bardziej ociężałe - najwięcej trudności przysporzyły mi szybkie zakręty, gdzie ekspresowo trzeba odbijać kierownicę w przeciwną stronę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami deweloperzy popracowali nad adaptacyjną sztuczną inteligencją. Boty sterowane przez komputer są teraz dużo mądrzejsze. Bardzo zaciekle się bronią, dobrze zarządzając przede wszystkim swoją energią, która jest kluczem do odniesienia sukcesu. Na prostych odcinkach potrafią w ostatniej sekundzie zmienić linię jazdy, utrudniając wyprzedzenie lub wypalić swoją baterię, aby tylko obronić swoją pozycję. Poza tym jednak, podobnie jak ludzie z krwi kości, popełniają też błędy: wyjeżdżają poza tor, blokują koła, tracą kontrolę nad bolidem itd.

Co warto dodać, wersja na PC oferuje tryb wirtualnej rzeczywistości.

Wideo - F1 22

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper