Everhood

Everhood

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Foreign Gnomes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Premiery
Świat:
04.03.2021
Europa:
04.03.2021
Producent:
Foreign Gnomes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Premiery
Świat:
04.03.2021
Europa:
04.03.2021

Everhood - opis gry

Everhood to "niekonwencjonalna" gra przygodowa wyprodukowana przez studio Foreign Gnomes i wydana przez Surefire.Games. Tytuł ukazał się na PC oraz Nintendo Switch.

Fabuła - Everhood

Głównym bohaterem gry jest drewniana lalka Red, który pewnego dnia budzi się w alternatywnej rzeczywistości zwanej Everhood. Po wybudzeniu z długiego snu główny bohater spostrzega, że nie ma ręki, w związku z czym postanawia odnaleźć zgubę i złodzieja. Ten prozaiczny powód działania to jednak zaledwie pierwszy krok na drodze do czegoś większego - w trakcie swej przygody Red odkryje bowiem, co kryje się pod podszewką rzeczywistości. 

Rozgrywka - Everhood

Everhood to, jak podkreślają sami twórcy, niekonwencjonalna gra przygodowa. Niekonwencjonalność produkcji studia Foreign Gnomes bierze się z gatunkowego miszmaszu - połączenia klasycznego japońskiego RPG-a z ery sprzętów 16-bitowych i gry muzycznej/rytmicznej. Rozgrywkę można podzielić na dwie części. Jest tu więc eksploracja, w trakcie której można wchodzić w interakcje z napotkanymi NPC-ami czy rozwiązywać łamigłówki, a poza nią integralną częścią zabawy jest walka.

Walka przywodzi na myśl gry muzyczne, przede wszystkim serię Guitar Hero. W trakcie starć nasz podopieczny może poruszać się po pięciu liniach, by unikać nut ciskanych w naszą stronę przez przeciwnika. Oprócz tego główny bohater potrafi też skakać. Nuty pojawiają się na planszy są różnych rozmiarów i kształtów, a kontakt z nimi kończy się utratą energii. Jeśli zostaniemy ugodzenie trzy razy, przegrywamy. W Everhood nie ma wprawdzie medykamentów, ale energia regeneruje się sama jeżeli przez pewien czas unikniemy obrażeń. Do wyboru mamy też w razie czego różne stopnie trudności. 

W odróżnieniu od (j)RPG w Everhood nie uraczymy parametrów i systemu rozwoju.

Wideo - Everhood

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper