Etrian Odyssey II Untold: The Knight of Fafnir

Etrian Odyssey II Untold: The Knight of Fafnir

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
65 godzin
Premiery
Świat:
27.11.2014
Europa:
12.02.2016
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
65 godzin
Premiery
Świat:
27.11.2014
Europa:
12.02.2016

Etrian Odyssey II Untold: The Knight of Fafnir - opis gry

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight to japońska gra RPG wyprodukowana przez Atlus i wydana w Europie przez NIS America. Tytuł ukazał się na 3DS-a i był odświeżoną wersją drugiej części serii Etrian Odyssey, która ukazała się na NDS-a.

Etrian Odyssey 2 Untold można z powodzeniem nazwać składanką dwóch gier. Pierwsza to pierwotna wersja drugiej odsłony Etrian Odyssey z paroma zmianami, np. nowymi profesjami. Nie ma w niej zdefiniowanych bohaterów. To my sami ich sobie tworzymy i dbamy o rozwój. Druga to natomiast remake oryginału ze znacznie większym naciskiem fabułę. Historia kręci się wokół tytułowego bezimiennego rycerza i księżniczki, która wyrusza celem odprawienia pewnego ważnego rytuału. Protagonista ma jedną tajemnicę - potrafi przemienić się w bestię. W trakcie przygody pomożemy mu rozwikłać zagadkę tej mocy.

Trzon gameplayu nie uległ zmianie. Nasi podopieczni, których jest piątka, i każda postać z tej grupy dysponuje unikalnymi zdolnościami, przemierza tutaj różne niebezpieczne dungeony. Nowy względem oryginału jest patent z księgami czarów (grimoire), w których zaklęte są dodatkowe umiejętności. W ten sposób możemy np. podwyższyć parametry któregoś bohatera lub umożliwić mu posługiwanie się skillem normalnie dla niego niedostępnym. Księgi można zdobywać na kilka sposobów. Po pierwsze, tworząc je z dostępnych już umiejętności, co jednak trochę nas ogranicza. Po drugie, wymieniając się z innymi graczami, którzy odwiedzają naszą gildię. Po trzecie, wymieniając je u Guild Keepera (rozwiązanie przydatne jeśli nie mamy z kim się wymienić).

Poza tym gra posiada dość standardowy system rozwoju. Za zdobyte doświadczenie awansujemy na wyższe poziomy, za co otrzymujemy specjalne punkty. Punkty te następnie przeznaczamy na naukę lepszych umiejętności. To, czego chcemy się wyuczyć wybieramy korzystając z drzewka skilli.

Wideo - Etrian Odyssey II Untold: The Knight of Fafnir

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych