Bravely Second: End Layer

Bravely Second: End Layer

8,1
16 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silicon Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
80 godzin
Premiery
Świat:
23.04.2015
Europa:
26.02.2016
Producent:
Silicon Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
80 godzin
Premiery
Świat:
23.04.2015
Europa:
26.02.2016

Recenzja redakcji

Bravely Second: End Layer - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Bravely Second: End Layer - recenzja gry

Bravely Second: End Layer - opis gry

Bravely Second: End Layer to japońska gra RPG wyprodukowana przez Silicon Studio i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się tylko na 3DS-a i był bezpośrednią kontynuacją Bravely Default.

Bravely Second kontynuuje wątki fabularne przedstawione w poprzedniej części. Akcja rozgrywa się dwa i pół roku później. Po wybudzeniu ze śpiączki Tiz Arrior zostaje uratowana przez Magnolię Arch, tajemniczą młodą kobietę pochodzącą z księżyca. Do tej dwójki dołącza niedługo później Yew Geneolgia, ochroniarz Agnes Oblige, oraz Edea Lee, która po wydarzeniach ukazanych w ‘jedynce’ zaczęła dowodzić rycerzami imperium Eternia. Cała czwórka poszukuje wspomnianej Agnes po tym, jak ta została porwana przez cesarza Obliviona.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas przygody odwiedzimy różne miejscówki - te, które znamy z poprzednika, oraz zupełnie nowe. Rozgrywka bazuje w dużym stopniu na patentach przedstawionych w pierwszej części. Powraca np. mechanika Brave & Default oraz zbieranie tzw. Sleep Points przydających się w walkach do pomijania tury przeciwnika. Zdobywać możemy je albo wprowadzając konsolę w stan uśpienia, albo kupując za prawdziwe pieniądze. Wraca też system jobów, z tym że do dotychczasowych profesji doszły rzecz jasna także nowe.

Nowości w systemie walki są dwie - nazywają się Consecutive Chance i My Set. Ten pierwszy myk pozwala chainować walki. Im jest ich więcej, tym są one trudniejsze, lecz z drugiej strony otrzymujemy bardziej atrakcyjne nagrody za zwycięstwo. My Set pozwala z kolei zapisywać ustawienia związane z profesjami, umiejętnościami i ekwipunkiem, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas.

Oprócz głównego wątku gra oferuje też dodatkowe atrakcje. Wymienić możemy w tym kontekście (powracającą) minigrę z odbudowywaniem miasta oraz opcjonalne questy.

Wideo - Bravely Second: End Layer

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper