Dynasty Tactics

Dynasty Tactics

5,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Slasher
Premiery
Świat:
28.02.2002
Europa:
17.09.2002
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Slasher
Premiery
Świat:
28.02.2002
Europa:
17.09.2002

Dynasty Tactics - opis gry

Dynasty Tactics to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez Koei na PlayStation 2. Akcja, podobnie jak w przypadku dość znanej serii Dynasty Warriors tej samej firmy, rozgrywała się w Chinach, a konkretnie w Epoce Trzech Królestw.

Akcja Dynasty Tactics toczy się w Epoce Trzech Królestw niedługo po Powstaniu Żółtych Turbanów i po zabójstwie Donga Zhuo. Rozgrywkę można podzielić na dwie części: fazę planowania i właściwą potyczkę. Każdy dowódca ma tu przydzieloną bazę, z której poziomu można sprawdzać stan wojsk, wysyłać szpiegów, kaptować cywilów do armii itd. Mając do dyspozycji większą liczbę oficerów da się też zorganizować nowe oddziały, a następnie wysłać je do neutralnych miast i przejąć je. Naszym ostatecznym celem jest zjednoczenie kraju; metodę wybieramy sami.

 

Bitwy rozgrywają się na szachownicach w systemie turowym. Jedna tura - jeden dzień. Strony uczestniczące w walce mogą mieć do maksymalnie dwie armie do dyspozycji. Armia składa się między innymi z jednego dowódcy, jednego stratega i dwóch oficerów. Odnośnie stratega - ma on wpływ na formacje i niekiedy jest w stanie wyciągnąć “asa” z rękawa, czyli przeprowadzić działanie mogące zmienić los bitwy.

 

Poruszanie się po mapie przywodzi na myśl szachy. U każdej jednostki wygląda to inaczej - jedni mogą przeskoczyć większą liczbę pól, inni nie mają tak dobrze. O kolejności tur decydują morale podopiecznych. Podczas bitwy znaczenie ma ukształtowanie terenu oraz strona, w którą zwrócone są jednostki. Stając w twarzą z twarz przeciwnikiem istnieje większa szansa, że unikniemy jego ataku.

 

W pewnych przypadkach podopieczni mogą odpalić specjalną technikę zwaną “Tactic”. W zależności od rodzaju jednostki może mieć ona charakter ofensywny bądź defensywny. Jeśli co najmniej dwie jednostki mają sposobność do tego, by Tactic wykorzystać, wówczas tworzymy combo, które w widowiskowy sposób jest w stanie pogrążyć nieprzyjaciela.

Wideo - Dynasty Tactics

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych