Nobunaga's Ambition: Iron Triangle

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
02.02.2006
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
02.02.2006

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle - opis gry

Nobunaga’s Ambition: Iron Triangle to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Koei. Tytuł ukazał się na PlayStation 2. Iron Triangle to dwunasta odsłona serii Nobunaga’s Ambition.

Podobnie jak poprzednie części serii, także i Iron Triangle rozgrywa się w Japonii, w epoce Sengoku, kiedy walczyły ze sobą poszczególne prowincje kraju. Gra pozwala nam wejść w buty wybranego daimyo, pana feudalnego, i dążyć do zjednoczenia (wbrew temu co sugeruje tytuł nie jest to tylko Oda Nobunaga).

Rozgrywka także wygląda podobnie jak w poprzednich częściach: musimy gromadzić siły, pożywienie dla podwładnych (poprzez budowanie farm), zarabiać (stawiając np. sklepy), walczyć lub uprawiać dyplomację. Podtytuł gry, ów żelazny trójkąt, to trzy filary, na których powinna się opierać nasza strategia działania: pomyślność ludności, siła wojskowa oraz rozwój technologii. Ten ostatni element zyskał na wielkim znaczeniu. Aby zyskać większe szanse w rywalizacji, warto dbać o szeroko pojętą innowacyjność. Może ona dać nam sporą przewagę (np. pod postacią lepszego uzbrojenia), lecz z drugiej strony wymaga -- z grubsza rzecz biorąc -- czasu i wysiłku (a także odpowiednich jednostek). Budując akademie możemy pewne procesy przyspieszyć.

Właściwa rozgrywka sprowadza się przeważnie do śledzenia wydarzeń na trójwymiarowej mapie, na której widać poszczególne jednostki i obiekty. Rozmaite czynności możemy wybierać z listy komend. Istnieje możliwość np. stawiania nowych budynków, wysłania armii, zatrudniania oficerów, którzy mają niebagatelny wpływ na potencjał poszczególnych oddziałów, czy negocjacji lub wymiany technologii. Ważną rolę odgrywa parametr Fame, który rośnie wraz z sukcesami. Im jest on wyższy, tym wyższa jest lojalność podwładnych.

Co warto dodać, Iron Triangle doczekało się udoskonalonej wersji z dopiskiem “with Power-Up Kit”, która trafiła na PS2 i Wii. Oferuje ona między innymi zmiany w rozgrywce i nowe scenariusze.

Wideo - Nobunaga's Ambition: Iron Triangle

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych