Diddy Kong Racing DS

Diddy Kong Racing DS

7,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.02.2007
Europa:
20.04.2007
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.02.2007
Europa:
20.04.2007

Diddy Kong Racing DS - opis gry

Diddy Kong Racing DS to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare i wydana przez Nintendo na NDS-a. Była to rozbudowana wersja tytułu, który pierwotnie ukazał się na Nintendo 64.

Wersja na NDS-a opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór. Otóż tzw. tygrysia wyspa została zaatakowana przez niejakiego Wizpiga. Jej mieszkaniec, Timber, wysyła do Diddy Kong list z prośbą o pomoc, w związku czym ta, razem ze swoimi przyjaciółmi, rusza jemu i jego pobratymcom z odsieczą.

 

Produkcja Rare to wyścigi, jednak tytuł posiada pełnoprawny tryb fabularny, co odróżnia go chociażby od serii Mario Kart. Struktura gry przypomina nieco platformery - mamy tu cztery wyzwania na jeden ‘świat’, w tym bonusowy level i rywalizację z bossem. Co ciekawe, dojechanie do mety na pierwszym miejscu niekoniecznie musi być jedyną wytyczną, jaką należy spełnić. Podczas wyścigów możemy oczywiście zgarniać różnego rodzaju dopałki pod postacią różnokolorowych balonów.

 

W nowej wersji Diddy Kong Racing zaszło trochę zmian. Oprócz poprawienia grafiki i framerate’u zmian doczekały się założenia gameplayowe, a poza tym dodano trochę nowej zawartości. Nie ma już np. możliwość tworzenia potężniejszych power-upów poprzez zbieranie tych samych balonów. Wyrugowano też wyzwania polegające na zbieraniu srebrnych monet - zamiast tego mamy sekcje strzelankowe na latającym dywanie i wariant wyścigów, w którym pojazdami kierujemy tylko przy użyciu stylusa wskazując im drogę na mapce.

 

Do odblokowywania bonusowej zawartości służą monety, które zbieramy podczas wyścigów. Za ich pomocą możemy ‘wykupić’ dostęp do nowych postaci, torów, edytora oraz trybów.

 

Warto wspomnieć, iż DKR DS oferuje dwa rodzaje multiplayera - lokalny (dla ośmiu graczy) oraz sieciowy (dla sześciu).

Wideo - Diddy Kong Racing DS

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych