Diablo 4

Diablo IV

7,3
89 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.6
XSX|S 7.3
PC 6.3
PS4 7.5
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.06.2023
Europa:
06.06.2023
Polska:
06.06.2023
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.06.2023
Europa:
06.06.2023
Polska:
06.06.2023

Poradnik Diablo IV

Diablo 4 poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Diablo 4 - poradnik. Opis przejścia, buildy postaci, klasy, questy, znajdźki, itemy, walka, podziemia, łupy
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Diablo 4
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Diablo 4 - recenzja gry. Lilit Was pochłonie
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Diablo IV - opis gry

Diablo IV to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Fabuła - Diablo IV

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się w zrujnowanym, pozbawionym nadziei świecie o nazwie Sanktuarium. 50 lat po wydarzeniach ukazanych w części trzeciej pojawia się nowe zło w postaci Lilit - Królowej Sukkubów, której czoło stawić musi postać kierowana przez gracza. Historia została podzielona na sześć Aktów, na przestrzeni których widzimy, jak mieszkańcy świata poddali się lub zdecydowali się poświęcić dusze złu. W ten świat specyficznie został wrzucony główny bohater, który jest w pewien sposób połączony z matką Rathmy oraz kuzynką Lei.

Rozgrywka - Diablo IV

Na premierę gra oferowała pięć profesji: barbarzyńcę, czarodzieja, łotrzyka, nekromantę i druida. Każda z klas oferuje unikatowy wachlarz umiejętności i bardzo dużą swobodę w rozgrywce, możliwość kombinowania, łączenia ataków oraz po prostu zabawy poprzez testowanie kolejnych taktyk – sporo zmienia się po osiągnięciu 50 lvl i zdobywaniu poziomów mistrzowskich (Paragony).

Podczas eksploracji świata (wszystkie regiony stoją przed nami otworem już na początku zmagań) natrafiamy na najróżniejsze zadania do wykonania. W każdym z odwiedzonych miasteczek spotykamy osoby, które potrzebują naszej pomocy. Zadania poboczne z reguły nie są specjalnie rozbudowane i opierają się na klasycznym „idź, zabij, przynieś”, jednakże w niektórych przypadkach ten schemat ulega zmianie. W każdym z fragmentów Sanktuarium natknąć możemy się też na dungeony. Lochów jest łącznie ponad 120.

Diablo IV posiada rozbudowany endgame dostępny po przejściu głównego wątku. Po pokonaniu ostatniego przeciwnika otrzymujemy dostęp do nowego typu misji – naszym zadaniem jest zapełnianie Szeptów Umarłych. Są to zupełnie nowe zadania, które pojawiają się w różnych fragmentach świata, natomiast podczas rozgrywki musimy zbierać Upiorne Przysługi, czyli punkty, które wymienimy na sprzęt. Wytyczne bywają różne: czasami musimy wejść i wyczyścić duży dungeon, najlepiej po drodze wybijając przeciwników na określonym miejscu, zebrać krew, poszukać wyznaczonej osoby lub ochraniać niektóre cele.

Gra posiada tryb PvP. W Sanktuarium pojawiają się Pola Nienawiści, czyli specjalne miejscówki, w których wybijamy demony i innych przeciwników, w zamian zdobywając odłamki. Surowiec musimy oczyścić, by otrzymać nagrodę, ale o tego typu akcjach są informowani również inni gracze, którzy mogą przejąć skarb.

Wideo - Diablo IV

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper