Destiny 2: The Witch Queen

Destiny 2: Królowa-Wiedźma

8,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S 9.0
PC 8.7
PS4 7.7
XONE -
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG akcji
Premiery
Świat:
22.02.2022
Europa:
22.02.2022
Polska:
22.02.2022
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG akcji
Premiery
Świat:
22.02.2022
Europa:
22.02.2022
Polska:
22.02.2022

Recenzja redakcji

Destiny 2 The Witch Queen
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

9.5
Destiny 2: Królowa-Wiedźma - recenzja dodatku. Czy jesteś gotowy poznać prawdę?
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Destiny 2: Królowa-Wiedźma - opis gry

Królowa-Wiedźma to szóste duże rozszerzenie do strzelaniny FPP Destiny 2. Dodatek był dostępny na PC, platformie Google Stadia oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Za produkcję odpowiadało studio Bungie.

Fabuła - Destiny 2: Królowa-Wiedźma

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła rozszerzenia kręci się wokół tytułowej postaci, Bogini Roju Savathûn. Królowa weszła w posiadanie Światła - tego samego Światła, którym władamy my jako Strażnicy i wybrańcy Wędrowca. Jak zdołała tego dokonać? Co będzie dalej jeśli nie zdołamy jej powstrzymać?

Rozgrywka - Destiny 2: Królowa-Wiedźma

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem ‘podstawki’, co więcej, dodatek wprowadza do formuły rozgrywki kilka nowości. Uwagę zwracają przede wszystkim dwa patenty. Po pierwsze z racji tego, że Savathûn lubuje się w enigmatycznych zagadkach i kłamstwach, po raz pierwszy do Destiny zaimplementowano prawdziwe łamigówki do rozwiązywania, które musimy pokonać, jeśli chcemy pchnąć fabułę dalej. Dla przykładu w pewnym momencie musimy znaleźć w ogrodzie wszystkie niepasujące do ogółu zestawy znaków, a innym razem wejść w odpowiednie wrota odczytując ich nazwę w symbolach. Drugim dość istotnym elementem jest wprowadzenie zupełnie nowej broni jaką jest Glewia - ostrze zdolne do walki w zwarciu, wystrzeliwania pocisków oraz generowania pola obronnego. Oręż ten możemy levelować i modyfikować przy specjalnym stanowisku w Enklawie na Marsie. W tak zwanym Relikcie możemy zarówno wymodelować sobie nową zabawkę jak i przemodelować tę posiadaną aktualnie, a co za tym idzie zrobić z niej perfekcyjne narzędzie zagłady. Co ciekawe, aby odblokować niektóre modyfikacje musimy najpierw podnieść poziom samej broni.

To nie wszystko. Dodatkowo dzięki Ciemności, z jaką zaprzyjaźniliśmy się w dodatku Poza Światłem, nasz Strażnik może teraz odczytywać energię wspomnień ukrytą w danych miejscach i dzięki temu odkrywać nowe niewidzialne zwykłym okiem ścieżki, co odblokowuje  dostęp do nowych wyzwań platformowych i logicznych.

Wideo - Destiny 2: Królowa-Wiedźma

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper