Destiny 2: Twierdza Cieni

Destiny 2: Twierdza Cieni

7,1
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS4 7.6
XONE 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-9
Premiery
Świat:
01.10.2019
Europa:
01.10.2019
Polska:
01.10.2019
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-9
Premiery
Świat:
01.10.2019
Europa:
01.10.2019
Polska:
01.10.2019

Recenzja redakcji

Destiny 2: Twierdza Cieni  – recenzja gry. Przygodo trwaj!
PPE logo

redakcja

8.0
Destiny 2: Twierdza Cieni – recenzja gry. Przygodo trwaj!
PS4

Destiny 2: Twierdza Cieni - opis gry

Twierdza Cieni (ang. Shadowkeep) to czwarte duże rozszerzenie do gry Destiny 2. Za jego produkcję odpowiadało Bungie. Był to pierwszy dodatek wydany samodzielnie przez wspomniane studio.

Twierdza Cieni kontynuuje fabułę i oferuje sporo nowej zawartości praktycznie w każdej dziedzinie. W rozszerzeniu bohaterowie trafiają z powrotem na księżyc, gdzie dochodzi do niepokojących zdarzeń. Eris Morn, była łowczyni i zarazem postać znana z poprzednich dodatków (także tych wydanych do pierwszej części Destiny), uwalnia tajemniczą, niebezpieczną siłę, która przebywała w uśpieniu pod jego powierzchnią, i nie jest w stanie jej opanować. Oznacza to kłopoty, z którymi musimy sobie poradzić.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozszerzenie, jak wspomniano, oferuje nie tylko nową historię/kampanię, ale też sporo innej zawartości i usprawnień: nowe misje, questy, lochy, lokacje, rajd itd. Co warto wspomnieć, księżyc, który pojawiał się w serii wcześniej, został znacząco rozbudowany i jest -- według deklaracji twórców -- dwa razy większy od poprzedniej swojej ‘wersji’ z pierwszej części Destiny.

W Twierdzy Cieni dodano system Armor 2.0, który daje nam większą swobodę w kwestii tego, jak zarządzać postacią. Do pancerzy można zamontować mody, które dzielą się na dwa rodzaje: zwykłe, które da się wyekwipować do każdego rodzaju zbroi, oraz elemental wymagające posiadania odpowiedniego pancerza. Mody podnoszą w ten lub inny sposób nasz potencjał bojowy, lecz nie można ich ekwipować według własnego widzimisię. Proces ten zużywa bowiem pewną ilość energii (koszt zależy od moda).

Innym sposobem podnoszenia potencjału naszych podopiecznych są artefakty, specjalne przedmioty, które pojawiły się w rozszerzeniach do pierwszej części Destiny i w “dwójce” ich dotąd nie było. W Twierdzy Cieni dodano też egzekucje, ataki mogące dobić przeciwnika, jeśli ten stracił wystarczająco dużo zdrowia. Ich zastosowanie przynosi korzyści, ale też ryzyko. Np. narażamy się na atak ze strony innych nieprzyjaciół bądź zużywamy energię. 

Wideo - Destiny 2: Twierdza Cieni

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper