Bomberman (PSP)

Bomberman (PSP)

6,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.07.2006
Europa:
09.02.2007
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.07.2006
Europa:
09.02.2007

Bomberman (PSP) - opis gry

Bomberman to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Hudson Soft i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation Portable. Wbrew temu co sugeruje nazwa, jest to zupełnie nowa gra.

Stworzony z myślą o PSP Bomberman stara się odwzorować powaby oryginału wydanego jeszcze w latach 80. XX wieku. Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. Ten najważniejszy to tryb fabularny, w którym tytułowy bohater stara się ocalić planety układu słonecznego przed zakusami wrażych sił, odwiedzając w trakcie swych zmagań jedną po drugiej. Trzon gameplayu nie uległ zmianie względem klasycznych odsłon cyklu, choć grafika jest tym razem trójwymiarowa. Akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad planszą, a nasza postać musi zastawiać bomby, aby eliminować kręcących się tu i ówdzie przeciwników i elementy otoczenia mogące skrywać rozmaite niespodzianki, jak np. power-upy przydające się w zmaganiach.

Te, swoją drogą, działają różnie. Czasami dysponujemy nimi kilka chwil, czasami mamy je dopóki nie zaliczymy wtopy. Zasadniczo nasz cel sprowadza się do pokonania wszystkich przeszkadzajek a następnie do znalezienia drzwi. Wszystko to należy zrobić w odpowiednim czasie przy okazji pamiętając, że wybuch pozostawionej przez nas bomby też może nas wysłać do piachu. Twórcy przygotowali w sumie 100 poziomów - po dziesięć na każdą planetę. W niektórych lokacjach dodali myki urozmaicają rozgrywkę, jak lód po którym Bomberman się ślizga, pustynie z ruchomymi piaskami czy wybuchające wulkany. Od czasu do czasu zdarzają się też starcia z bossami.

Oprócz głównego trybu dostępny jest też Classic z pięćdziesięcioma levelami, czyli tą samą liczbą co w pierwowzorze, oraz Battle Mode, w którym można rywalizować ze sztuczną inteligencją lub z innymi graczami (maksymalnie cztery osoby jednocześnie).

Wideo - Bomberman (PSP)

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych