Bubble Bobble Evolution

Bubble Bobble Evolution

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.08.2006
Europa:
29.09.2006
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.08.2006
Europa:
29.09.2006

Bubble Bobble Evolution - opis gry

Bubble Bobble Evolution to gra zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Opus i wydana w Europie przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation Portable. Produkcja starała się zmodernizować formułę serii Bubble Bobble przenosząc ją w 3D.

Gra posiada pewien wątek fabularny. Pozwala nam ona wejść w buty Buba i Boba, którzy zostają uwięzieni w smoczych formach (przypominających bardziej smocze kostiumy) i trafiają do wieży zwanej Tower of Entertainment, gdzie -- działając oddzielne -- walczą z rozmaitymi przeciwnościami próbując wrócić na wolność.

Produkcja Opus, jak sama jej nazwa wskazuje, stara się uwspółcześnić formułę serii, której pierwsza odsłona ukazała się jeszcze w połowie lat 80. Największe novum to przeskok w 3D - wszystkie tutejsze plansze są trójwymiarowe. Zasadniczo trzon rozgrywki wygląda tak samo jak w klasycznych odsłonach - nasza postać strzela bańkami w przeciwników, tym sposobem ich więzi, a następnie stara się te bańki zniszczyć uderzając w nie. Za to ciułamy punkty, a jeśli idzie nam dobrze, przechodzimy do następnego poziomu. Tym razem jednak plansze nie mieszczą się na całym ekranie. Są bardziej rozbudowane, mają różne kształty znajdują się na nich przełączniki, klucze itd., choć nasza postać porusza się po dwuwymiarowej przestrzeni. Do tego dochodzą też łamigłówki polegające na ‘łapaniu’ w bańki żywiołów, co przydaje się do pokonywania niektórych przeszkód, a także pojedynki z bossami.

Gra, oprócz trybu fabularnego, posiada multiplayer, w którym cztery osoby rywalizują strzelając w siebie bańkami. Nie ma tu jednak lubianego przez fanów cyklu co-opa.

Bubble Bobble Evolution, choć starało się zmodernizować formułę serii, było oceniane dość surowo. Krytykowano zwłaszcza pozostawiające do życzenia sterowanie i wprowadzenie elementów niepotrzebne komplikujących rozgrywkę.

Wideo - Bubble Bobble Evolution

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych