Bejeweled 3

Bejeweled 3

7,9
17 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS3 8.1
X360 7.7
DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PopCap Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
19.10.2011
Europa:
19.10.2011
Producent:
PopCap Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
19.10.2011
Europa:
19.10.2011

Bejeweled 3 - opis gry

Bejeweled 3 to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio PopCap Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz Nintendo DS.

Trzecia część Bejeweled bazuje na tych samych założeniach co poprzednie odsłony cyklu. Innymi słowy mamy tu do czynienia z grą logiczno-zręcznościową, w której nasze zadanie polega na łączeniu takich samych symboli. Na planszy pojawiają się kilka rodzajów świecidełek. Rzecz polega na tym, aby połączyć co najmniej trzy takie same. Wówczas je usuwamy, a na zwolnione miejsca trafią nowe (co może spowodować reakcję łańcuchową) Kursor, którym kierujemy, może zmieniać pozycję dwóch klejnotów. Na uwagę zasługują dwie rzeczy. Pierwsza to power cube, który powstaje jeżeli wyeliminujemy jednocześnie cztery klejnoty. Jego eksplozja niszczy to, co znajduje się w najbliższym otoczeniu. Drugim elementem zasługującym na uwagę jest hyper cube (pojawia się po combie z pięciu klejnotów). Połączenie go z klejnotem o określonym kolorze sprawi, że wszystkie podobne symbole znikną z planszy.

Gra posiada cztery główne warianty rozgrywki. Pierwszy to Classic, w którym zasady są takie, jak opisano powyżej. Drugi to Zen - w nim jest podobnie, ale nie da się przegrać, dlatego jest on dobrą opcją dla tych osób, które chcą się po prostu zrelaksować. W trzecim, czyli Lightning, pojawia się ograniczenie czasu. Eliminując z planszy kolejne klejnoty nieznacznie go sobie wydłużamy. W czwartym trybie, Quest, mamy natomiast do czynienia z wyzwaniami/łamigłówkami. Układ klejnotów jest w nim z góry ustalony, a nie losowy.

Do czterech podstawowych dochodzi też jeszcze drugie tyle trybów będących rozwinięciem niektórych wyzwań z Quest.

Wideo - Bejeweled 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych