Beautiful Katamari

Beautiful Katamari

7,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa,   Inna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.10.2007
Europa:
29.02.2008
Producent:
Namco Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa,   Inna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.10.2007
Europa:
29.02.2008

Beautiful Katamari - opis gry

Beautiful Katamari to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco. Tytuł był czwartą odsłoną serii Katamari i ukazał się tylko na Xboxa 360, choć pierwotnie w planach była też wersja na PS3.

Fabuła ponownie kręci się wokół rodziny władców wszechświata. Król, królowa oraz książę mają właśnie wakacje, podczas których rozgrywają mecz tenisowy. Król serwuje na tyle nieszczęśliwie, że tworzy czarną dziurę, która wchłania wszystko prócz Ziemi. W tej sytuacji zadaniem księcia staje się odtworzenie pochłoniętych ciał niebieskich, do czego posłużą mu ziemskie śmieci.

Założenia rozgrywki pozostały bez zmian. Nasz podopieczny, używając kuli katamari, kolekcjonuje rozmaite śmieci porozrzucane po planszach. By je zebrać, toczona kula musi być jednak od nich większa. Ogólne zadanie urozmaicane jest różnymi wytycznymi - raz książę musi np. zbierać płyny, innym razem z kolei ograniczać się tylko do gorących przedmiotów, by rozgrzać katamari do 10 tysięcy stopni Celsjusza. Zaliczenie planszy odblokowuje time attack, czyli możliwość ponownego przejścia levelu tym razem na czas.

Oprócz trybu fabularnego Beautiful Katamari posiada także multiplayer. Grać mogą dwie osoby w trybie lokalnym lub cztery przez sieć. Dostępnych jest kilka wariantów zabawy umożliwiających zarówno rywalizację, jak i kooperację. Dodatkowo w sieciowym lobby możemy ogrywać proste minigierki służące do zabijania czasu.

Gra robi użytek z funkcji sieciowych także na inne sposoby. Po pierwsze, oferując dodatki dlc wydłużające żywotność zabawy. Po drugie, zbierając dane od wszystkich graczy, dzięki czemu możemy porównywać osiągnięte przez nas rezultaty z innymi.

Wideo - Beautiful Katamari

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper