Ys Origin

Ys Origin

7,7
10 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.2
PS4 6.7
XONE -
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
30.05.2017
Europa:
21.02.2017
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
30.05.2017
Europa:
21.02.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Ys Origin (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

9.0
Recenzja: Ys Origin (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Ys Origin - opis gry

Ys Origin to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio Nihon Falcom i zlokalizowana przez XSEED. Tytuł ukazał się pierwotnie w 2006 roku na komputerach (początkowo tylko w Japonii), a później został przeniesiony też na konsole PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch również na pozostałem rynki. Gra jest prequelem pierwszej części serii Ys.

Akcja Ys Origin rozgrywa się siedemset lat przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części cyklu. Tytułowy Ys niegdyś był krajem mlekiem i miodem płynącym, nad którym pieczę sprawowały dwie boginie. Reah oraz Feena, a boginiom służyło sześciu kapłanów. Co więcej, ludzie byli zdolni czynić cuda dzięki tak zwanej “Czarnej perle”. Ta sielanka skończyła się jednak gdy do Ys dotarły demony. W trakcie wyniszczającej wojny jedna z bogini postanawia użyć mocy perły, aby wynieść w przestworza świątynię, w której chowali się ocaleni z pogromów. Lecz demony nie zamierzały odpuszczać - budują własną wieżę, aby móc kontynuować batalię. Jakby mało było kłopotów, boginie nagle znikają. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie nie znają nawet kapłani. Główną bohaterką gry jest Yunica Tovah, córka jednego z kapłanów, która wchodzi w skład ekspedycji mającej udać się na powierzchnię i dowiedzieć się, co się stało z Reah i Feeną.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wspomniana Yunica nie jest jedyną grywalną postacią. Oprócz tego jest jeszcze Hugo oraz tajemniczy Claw, przy czym ten ostatni dostępny jest po przejściu gry. Każda z postaci posiada własny wątek (Claw, co ciekawe, jest po ciemnej stronie mocy) oraz unikalny styl walki. Yunica posługuje się toporem i mieczami, Hugo ciska zaklęciami, natomiast Claw rozszarpuje przeciwników swoimi metalowymi szponami. Podczas zmagań towarzyszy nam wskaźnik Boost, który po nabiciu pozwala wejść bohaterom w specjalny stan zwiększający siłę, szybkość oraz wytrzymałość.

Gra posiada strukturę przypominającą dungeon crawlera. Akcja toczy się tylko w tak zwanej wieży Dorm. Poszczególnie lokacje są jednak dość zróżnicowane bazujące na rozmaitych motywach.

Wideo - Ys Origin

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper