Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza 6: The Song of Life

8,6
64 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 8.7
XONE 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
47.5 godzin
Premiery
Świat:
08.12.2016
Europa:
17.04.2018
Polska:
17.04.2018
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
47.5 godzin
Premiery
Świat:
08.12.2016
Europa:
17.04.2018
Polska:
17.04.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Yakuza 6: The Song of Life (PS4)
8.5
Recenzja: Yakuza 6: The Song of Life (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Yakuza 6: The Song of Life - opis gry

Yakuza 6: The Song of Life to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, PC i Xbox One. Szósta (główna) części serii Yakuza to zarazem ostatnia odsłona, której głównym bohaterem jest Kazuma Kiryu.

Po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części Kazuma Kiryu trafia do szpitala, a w dalszej kolejności do więzienia, gdzie odsiaduje wyrok trzech lat za przestępstwa popełnione w przeszłości. Po wyjściu na wolność okazuje się, że Haruka zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Powrót do Kamurocho odsłania część prawdy. Okazuje się mianowicie, iż Haruka jest w śpiączce po wypadku, a jakby tego było mało pod nieobecność Kiryu urodziła syna o imieniu Haruto. Aby dowiedzieć się reszty, główny bohater udaje się z dzieckiem do Onomichi Jingaicho w Hiroshimie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Yakuza 6 nie różni się bardzo od poprzednich części, choć warto wspomnieć, że gra hula na zupełnie nowym silniku, który zapewnia lepszą jakość grafiki i brak loadingów w przypadku przejść między lokacjami i eksploracją a walką (ceną za to jest jednak niższy framerate). W ‘szóstce’ Kiryu (jako jedyna grywalna postać) odwiedza dwie lokacje. Pierwsza to świetnie znane fanom cyklu Kamurocho, druga to natomiast nadmorska Hiroshima.

System walki także bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzedników, lecz mechanika ogólnie rzecz biorąc jest mniej rozbudowana niż w przeszłości. Nasz podopieczny posiada tylko jeden styl walki (z czasem można odblokowywać nowe umiejętności), nie ma tu również opcji klecenia własnych broni (zamiast tego da się oczywiście korzystać z najróżniejszych elementów otoczenia). W trakcie starć nabijamy wskaźnik Heat, który pozwala odpalić specjalne ataki i w efektowny (oraz wyjątkowo brutalny) sposób rozprawić się z zakapiorami.

Poza głównym wątkiem Yakuza 6 oferuje szereg innych atrakcji, jak opcjonalne questy (niektóre dość cudaczne, np. walka z duchami na cmentarzu czy pomoc vloggerowi w zdobyciu sławy) czy minigry. Jeśli chodzi o te drugie, do dyspozycji mamy różne klasyki Segi: Virtua Fighter 5, Puyo Puyo, Out Run, Super Hang-On, Space Harrier czy Fantasy Zone.

Co warto dodać na marginesie, jednej z postaci swojego wizerunku i głosu użyczył Takeshi Kitano, znany japoński aktor i reżyser.

Wideo - Yakuza 6: The Song of Life

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper