Mafia III: Edycja Ostateczna

Mafia III: Edycja Ostateczna

7,4
49 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 7.3
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hangar 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
19.05.2020
Producent:
Hangar 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
19.05.2020

Mafia III: Edycja Ostateczna - opis gry

Mafia III: Edycja Ostateczna to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Hangar 13 i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on rozbudowaną o dodatkową zawartość edycją Mafia III.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenia przedstawiona w ‘trójce’ rozgrywają się w latach 60. w New Bordeaux, fikcyjnym mieście inspirowanym Nowym Orleanem. Historia kręci się wokół Lincolna Claya, który po powrocie z wojny w Wietnamie wstępuje w szeregi organizacji przestępczej. Jego pierwszym zadaniem jest obrabowanie Rezerwy Federalnej. W tym zadaniu pomaga mu Giorgi Marcano, członek wpływowej mafijnej rodziny. Skok się udaje, ale wkrótce okazuje się, że rodzina Marcano chce całą kasę zawłaszczyć dla siebie, dlatego Clay -- jako przeszkoda -- musi umrzeć. Próbę odebrania mu życia jednak przeżywa, po czym poprzysięga zemstę. W tym celu zaczyna budować swój własny gang.

Rozgrywka

Rozgrywka Mafii III toczy się w otwartym świecie. Wspomniane New Bordeaux składa się w sumie z dziesięciu dzielnic, między innymi przedmieść, portu czy dzielnicy francuskiej. Cała mapa jest większa niż mapy pierwszych dwóch części serii razem wzięte. Gra posiada strukturę questową, a questy można niekiedy przechodzić na różne sposoby. Możemy dla przykładu skorzystać z dostępnego arsenału (różne rodzaje broni palnej) lub unikać wzroku nieprzyjaciół.
Trzon rozgrywki to strzelanie. W grze zaimplementowano cover system, który pozwala nam unikać ostrzału poprzez chowanie się za różnymi elementami otoczenia. Clay jest też jednak w stanie walczyć w zwarciu i używać specjalnych ataków (egzekucji) wysyłających przeciwników do piachu od razu. Może też wezwać kilku kumpli mogących pomóc w rozprawie z innymi zakapiorami.

Inne elementy rozgrywki, o których warto wspomnieć, to możliwość przesłuchiwania NPC-ów. Pozwala to wyciągać od nich różne użyteczne informacje (przy czym nie musimy obchodzić się z przesłuchiwanym grzecznie). Możemy też napadać na przybytki należące do włoskich gangsterów i wyznaczać ludzi, którzy będą trzymali pieczę nad dzielnicą.

Wersja Definitive Edition oferuje m.in. wszystkie trzy wydane po premierze rozszerzenia fabularne (są one dostępne do pobrania oddzielnie).

Wideo - Mafia III: Edycja Ostateczna

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper