Yakuza 2

Yakuza 2

8,4
51 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amusement Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Otwarty świat
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
07.12.2006
Europa:
19.09.2008
Polska:
25.09.2008
Producent:
Amusement Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Otwarty świat
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
07.12.2006
Europa:
19.09.2008
Polska:
25.09.2008

Yakuza 2 - opis gry

Yakuza 2, znana także jako Ryu ga Gotoku 2, to kontynuacja gry Yakuza stworzonej i wydanej przez SEGĘ. Producentem ponownie został Toshihiro Nagoshi, zaś scenariusz tym razem został napisany przez Hase Seishu. Gra podobnie jak poprzedniczka doczekała się reedycji HD na konsoli PlayStation 3.

Yakuza 2 dzieje się w rok po wydarzeniach z poprzedniej części. Klan Tojo jest w rozsypce i u progu wojny z rodziną Omi pochodzącą z Osaki. Z tego też względu proszą o pomoc Kazumę Kiryu, który wiedzie spokojne życie i nie ma zamiaru wracać do wojny dwóch rodzin. Sytuacja zmienia się, gdy na jego i Haruki (dziewczynki, którą się opiekuje) oczach zostaje zamordowany Terada - obecny przywódca klanu Tojo i przyjaciel głównego bohatera. Kazuma wyrusza więc do Osaki, by pokojowo rozwiązać sprawy nie dopuszczając do kolejnej wojny. Na dalsze wydarzenia spory wpływ mają też retrospekcje z lat '80, gdzie zobaczyć możemy detektywa ścigającego mordercę szefa koreańskiej mafii. Okazuje się nim przyrodni ojciec Kazumy – Shintaro Kazama.

Yakuza 2 ponownie zawitała do fikcyjnego Kamurocho, które oparte jest na prawdziwej dzielnicy z prefektury Shinjoko. W pewnym momencie gry akcja przenosi się także do Osaki, gdzie przyjdzie nam działać w dwóch dzielnicach - Stenbori i Shinseicho opartych kolejno na dystryktach Doutonbori i Shinsekai. By urealnić miejsca i rozgrywkę, SEGA nawiązała współpracę z 17 prawdziwymi firmami, których bannery, reklamy i produkty zawitały w różnych miejscach w grze. Począwszy od salonów gier, a na sklepach kończąc. Oprócz tego pojawiło się mnóstwo lokowania produktu, nie tylko japońskich firm – w grze można natknąć się chociażby na takie marki jak Carlsberg czy Jack Daniels. Rozgrywka nie różni się niczym od tej w poprzedniej wersji. Na pierwszy plan wysuwają się eksploracja miasta, walki z oprychami z wykorzystaniem elementów otoczenia oraz cała masa mini-gierek, w tym randki z hostessami i zarządzanie własnym host-klubem. Skrócono także znacznie czas wczytywania kolejnych lokacji.

Gra odniosła jeszcze większy sukces niż poprzedniczka, co poskutkowało wydaniem kolejnych części, już na konsolę PlayStation 3.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Yakuza 2

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper