Yakuza 1&2 HD Edition

Yakuza 1&2 HD Edition

7,5
15 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U -
PS3 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
01.11.2012
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
01.11.2012

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Yakuza 1&2 HD Edition
7.5
Recenzja gry: Yakuza 1&2 HD Edition

Yakuza 1&2 HD Edition - opis gry

Yakuza 1&2 HD Edition jest kompilacją dwóch gier z serii Yakuza wydaną wyłącznie na konsolę PlayStation 3. W skład zestawu wchodzą dwie odsłony, jakie pojawiły się wcześniej PlayStation 2, czyli Yakuza oraz Yakuza 2. Deweloperem, który pracował nad obiema grami, oraz wydawcą, jest firma Sega. Składanka nie opuściła granic Japonii.

Yakuza opowiada nam historię byłego członka yakuzy, Kazumy Kiryu, który po 10-letniej odsiadce w więzieniu wychodzi na wolność i zastaje kraj innym niż go opuszczał. Wszyscy szukają gotówki klanu Tojo, a na dodatek jego przyjaciółka Yumi, z którą wychował się w sierocińcu, zniknęła. Mimo tego, że gra nam nie zdradza gdzie dzieją się wydarzenia, łatwo wywnioskować, że całość osadzono w jednym z okręgów Tokio - Shinjuku. Kazuma stopniowo odkrywa co wydarzyło się w ciągu tych dziesięciu lat i postanawia działać - oznacza to mnóstwo starć z byłymi kompanami od sake, oraz innymi organizacjami działającymi nie do końca legalnie. "Dwójka" dzieje się w rok po wydarzeniach z poprzedniej części. Klan Tojo jest w rozsypce i u progu wojny z rodziną Omi pochodzącą z Osaki. Z tego też względu proszą o pomoc Kazumę Kiryu, który wiedzie spokojne życie i nie ma zamiaru wracać do wojny dwóch rodzin. Sytuacja zmienia się, gdy na jego i Haruki oczach zostaje zamordowany Terada - przyjaciel głównego bohatera.

Dalsza część tekstu pod wideo

Obie wchodzące w skład zestawu tytuły to trzecioosobowe gry akcji, umiejscowione w częściowo otwartym świecie. Uogólniając, gracz przez większą część gry spędza czas na robieniu trzech czynności: walce, eksploracji miasta oraz wykonywaniu opcjonalnych zadań. Aby popchnąć fabułę do przodu wystarczy oczywiście wypełniać tylko te misje, które mają wpływ na rozwój historii. Nieodłącznym elementem podczas spaceru po Kamurocho/Sōtenbori są starcia z gangsterami. Zostajemy wówczas przeniesieni na zamkniętą arenę, gdzie wykorzystując kończyny oraz elementy otoczenia bijemy oponentów. System walki jest intuicyjny i nie pozbawiony głębi, pozwalając nam zdecydować, w jakim kierunku chcemy rozwijać umiejętności bohatera. Multum opcjonalnych zadań to między innymi spacery z Haruką, randki z hostessami, gra w golfa, rzutki, kręgle i wiele więcej.

Większość miejscówek atakuje wzrok fotorealizmem, jednak animacja postaci oraz liczne niewidzialne ściany obniżają wartość techniczną Yakuza 1&2 HD Edition. Gra dostępna jest tylko w japońskiej wersji językowej, dzięki czemu można podziwiać oryginalne głosy aktorów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Obie odsłony działają z prędkością 30 klatek na sekundę, mogą się poszczycić rozdzielczością 1080p i wsparciem systemu trofeów.

Wideo - Yakuza 1&2 HD Edition

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper