Worms 3D

Worms 3D

6,5
61 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS2 6.1
XBOX 6.3
GC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.10.2003
Europa:
31.10.2003
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.10.2003
Europa:
31.10.2003

Worms 3D - opis gry

Worms 3D to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez brytyjskie studio Team17 i wydana w Europie przez Segę. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 2, GameCube i Xbox.  Worms 3D to pierwsza trójwymiarowa część serii.

Worms 3D przedstawia kolejny epizod niekończącej się wojny między armiami robali, choć tym razem rozgrywa się ona, jak sama nazwa gry wskazuje, w trójwymiarowym środowisku. Fabuła jest praktycznie nieobecna, choć czasami pomiędzy planszami zostajemy uraczeni jakimś zabawnym filmikiem.

Poza przejściem w trójwymiar założenia gameplayowe nie uległy wielkim zmianom. Naprzeciw siebie stają dwa oddziały robali. Bitwy toczą się w systemie turowym, a przy każdej kolejnej kolejce przejmujemy kontrolę nad innym podopiecznym. Robale mają do dyspozycji cudaczne bronie (znane z poprzednich odsłon i nowe), przy czym warto dodać, iż w trójwymiarowym otoczeniu niektóre z nich wymagają większej precyzji w posługiwaniu się. Pomaga w tym widok z perspektywy pierwszej osoby, na który możemy się przełączyć w każdej chwili. Nowością jest obecność wiatru, którego siła i kierunek wpływa na działanie niektórych rodzajów uzbrojenia oraz przedmiotów (np. spadochronu).

Głównym trybem gry jest kampania (Campaign) składająca się z 35 misji. Każda z nich wymaga od nas wykonania innego zadania: zniszczenia wszystkich robali przeciwnika, zdobycia odpowiedniej skrzynki, zdetonowania kilkunastu ładunków wybuchowych albo czegoś jeszcze innego. Trójwymiarowe środowisko sprawia przy tym, że mamy więcej swobody w kreowaniu własnej strategii i więcej możliwości zrealizowania wytycznej.

Oprócz kampanii dostępny jest jeszcze tryb Challenge, czyli wyzwania (dostajemy za nie medale które mogą posłużyć do oblokowania dodatkowej zawartości, jak plansze i bronie), oraz multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Worms 3D

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper