OlliOlli 2

OlliOlli 2

5,8
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS4 6.1
XONE 1.0
PS Vita 4.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Roll7
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
03.03.2015
Europa:
04.03.2015
Producent:
Roll7
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
03.03.2015
Europa:
04.03.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PS4)
9.0
Recenzja: OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PS4)
PS4

OlliOlli 2 - opis gry

OlliOlli 2 jest zręcznościówką przygotowaną przez niezależne studio Roll7. Po sukcesie pierwszej odsłony, autorzy zdecydowali się na wydanie drugiej części. Brytyjczycy wcześniej przygotowywali produkcje mobilne. Gra zadebiutowała w 2015 roku na PlayStation 4, PlayStation Vicie i komputerach osobistych. Natomiast w 2016 roku przygotowano edycję na Xboksa One. 

Schemat rozgrywki nie uległ zmianie względem pierwowzoru - gracze ponownie muszą pokonać trasę z punktu A do punktu B wykonując po drodze jak największą ilość różnorodnych trików. W zabawie ujętej w dwuwymiarowej konwencji rodem z epoki 16 bitów, skater jedzie sam, a naszym zadaniem jest odpychać się, aby nabrać prędkości i wybijać się w powietrze w celu czesania trików lub grindowania.Wszelkie akrobacje wykonujemy lewą gałką i spustami, z kolei przycisk X służy do odpychania się i lądowania.. Liczy się dobry timing i podtrzymanie łańcucha combo. Upadek to zakończenie przejazdu, a koślawe lądowanie rozbija nabitą premię punktów.

Posiadając odpowiednią liczbę punktów można wykonać poszczególne zadania. Dzięki temu można odblokować alternatywne wersje plansz z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami. Miejscówki, na których zaliczamy liczne gleby, są mocno zróżnicowane (m.in. ruiny Azteków, wesołe miasteczko, Dziki Zachód) i uzupełnione dodatkowymi efektami wizualnymi czy niespotykanymi wcześniej elementami jak np. wyskocznie czy rozjazdy pozwalające pokonać etap kilkoma ścieżkami.. W grze znalazło się 5 zupełnie nowych światów, na które składa się 50 leveli i 250 wyzwań.

Druga odsłona otrzymała poprawioną grafikę (piksele zostały zastąpione ładniejszą i bardziej kolorową oprawą), płynniejszą animacją, wieloma nowymi trickami oraz dłuższą możliwością wykonywania combosów. W pozycji pojawił się również tryb sieciowy, w którym jednocześnie na mapie może rywalizować 4 graczy. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - OlliOlli 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper