Warsaw

Warsaw

6,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.4
PS4 7.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pixelated Milk
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
02.10.2019
Europa:
02.10.2019
Polska:
02.10.2019
Producent:
Pixelated Milk
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
02.10.2019
Europa:
02.10.2019
Polska:
02.10.2019

Poradnik Warsaw

WARSAW – 11 porad na start. Jak przetrwać w okupowanej Warszawie?
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

WARSAW – 11 porad na start. Jak przetrwać w okupowanej Warszawie?
PC
Pokaż kolejne poradniki

Recenzja redakcji

WARSAW – recenzja gry. Przytłaczająca walka o przetrwanie
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
WARSAW – recenzja gry. Przytłaczająca walka o przetrwanie
PC
Pokaż kolejne recenzje

Warsaw - opis gry

Warsaw to gra strategiczna wyprodukowana przez polskie studio Pixelated Milk i wydana przez Gaming Company. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego akcja rozgrywała się podczas powstania warszawskiego.

Akcja Warsaw rozgrywa się podczas powstania warszawskiego, do którego wybuchu doszło 1 sierpnia 1944 roku. Gra nie posiada fabuły w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni 63 dni, czyli zgodnie z faktycznym czasem trwania zrywu (chyba że w międzyczasie popełnimy jakieś błędy), a w ich trakcie podejmujemy strategiczne decyzje, od których zależy to, jak potoczą się wydarzenia. Wraz z postępami możemy werbować nowe postacie, które różnią się umiejętnościami, a także poznawać ich osobiste historie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wspomniane planowanie odbywa się na dwóch poziomach. Z jednej stronymamy skalę makro: decydujemy, jakich misji się podjąć w bazie wypadowej (będą one oznaczone na mapie znakiem Polski Walczącej), zarządzali posiadanymi ludźmi, przydzielali im wyposażenie itd. Z drugiej zaś kierujemy podkomendnymi już podczas wykonywania poszczególnych zadań, które postawią przed nami/nimi różne wytyczne, jak np. likwidację wskazanego celu, odzyskanie jakiegoś przedmiotu, dostarczenie przesyłki czy dotarcie we wskazane miejsce. 

W trakcie trwania misji poruszamy się naszym oddziałem po mapie Warszawy, natrafiając na wydarzenia oznaczone charakterystycznymi ikonkami. Niektóre są opcjonalne, więc to od nas zależy, czy zechcemy się zaangażować. Słuszny na pozór wybór (np. pomoc cywilom) nie zawsze musi przynieść korzyści. Najczęściej jednak spotkamy nieprzyjaciela, co zainicjuje starcie. System jest turowy, a umiejętności, jakich użyją nasi podopieczni (reprezentują oni różne klasy), wybieramy z listy komend. Możemy także decydować o tym, gdzie ustawić ich na planszy - rzecz ważna, gdyż porozmieszczane tu i ówdzie elementy otoczenia mogą z powodzeniem pełnić funkcję osłon chroniących przed atakami. 

Wykonywanie misji  pozwala podtrzymywać morale poszczególnych dzielnic, a co z tym idzie - kontynuować działania. Jeśli nie zadbamy o ducha stawiających opór i o bardziej przyziemne rzeczy w rodzaju zasobów, powstanie zakończy się przed czasem.

Warsaw, warto też dodać, pełne jest historycznych faktów. Zgodny z rzeczywistością jest układ ulic, prawdziwe nazwy, uzbrojenie i ubrania z epoki. Ponadto bywamy także świadkami i uczestnikami prawdziwych zdarzeń.

Choć gra jest nieliniowa wspomnieć należy, iż niezależnie od naszych starań powstanie kończy się przegraną. 

Wideo - Warsaw

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper