WarioWare: D.I.Y.

WarioWare: D.I.Y.

6,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.04.2009
Europa:
30.04.2010
Polska:
30.04.2010
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.04.2009
Europa:
30.04.2010
Polska:
30.04.2010

WarioWare: D.I.Y. - opis gry

WarioWare D.I.Y. (Do It Yourself) to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Intelligent Systems i wydana przez Nintendo na NDS-a. W odróżnieniu od pozostałych części WarioWare, D.I.Y. posiadało unikalny patent - pozwalało graczom własnoręcznie tworzyć mikrogry.

Wario, który wciąż nie przestaje szukać sposobów by móc się wzbogacić, trafia przypadkowo na niezwykły wynalazek szalonego naukowca Dr. Crygora - Super MakerMatic 21. Jest to urządzenie do wszystkiego, za którego pomocą można tworzyć mikrogry. Wario zakłada więc firmę o nazwie WarioWare, ale problem w tym, że większość pracowników zwalnia się. W tej sytuacji to my będziemy musieli pracować na jej sukces.

 

D.I.Y. pozwala nam stworzyć grafikę, muzykę, a nawet cartridge. Do dyspozycji mamy przy tym rozmaite tutoriale opisujące proces ‘produkcji’. Dla przykładu grafikę tworzymy rysując, a muzykę nagrywamy wydając dźwięki do mikrofonu konsoli. Ta przerabia je następnie na nuty, a nuty można odegrać za pomocą rozmaitych mniej lub bardziej cudacznych 'przyrządów'. Oczywiście istnieje taka możliwość, że nasze umiejętności nie będą powalające (i sami zdamy sobie z tego sprawę), dlatego twórcy pomyśleli o opcjach umożliwiających transfer elementów z ponad dziewięćdziesięciu gotowych mikrogierek.

 

Produkcja Intelligent Systems korzysta z funkcji sieciowych. Sami możemy testować mikrogry innych lub udostępniać światu własne dzieła. Istniała nawet możliwość startowania w konkursach.

 

Warto ponadto dodać, że gra współpracuje z WarioWare: D.I.Y. Showcase, podobnym tytułem stworzonym z myślą o Wii (trafił tylko do cyfrowej dystrybucji). Stworzone przez nas mikogierki możemy przenieść na stacjonarną konsolę Nintendo i ogrywać je przy użyciu Wiilota.

Wideo - WarioWare: D.I.Y.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper