Wario Land 4

Wario Land 4

8,3
18 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
21.08.2001
Europa:
17.11.2001
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
21.08.2001
Europa:
17.11.2001

Wario Land 4 - opis gry

Wario Land 4 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Abstrahując od numeracji była to w rzeczywistości piąta odsłona przygód tytułowego bohatera. Poprzednie ukazywały się na Game Boya, Virtual Boya i Game Boy Color.

Punktem wyjścia dla kolejnych przygód Wario jest perspektywa obłowienia się dużymi bogactwami. W gazecie znajduje on bowiem informacje o skarbie znajdującym się w pewnej piramidzie i nie namyślając się długo rusza do celu. Po drodze przyjdzie mu też uratować księżniczkę, władczynię piramidy, która została uwięziona przez Golden Dive, jednak to już tak na marginesie.

 

Wario Land 4 nie jest tradycyjnym platformerem w stylu np. gier z Mario. Gra stawia większy nacisk na eksplorację. Po przejściu prologu, który zapoznaje nas ze sterowaniem, a co z tym idzie z umiejętnościami podopiecznego, otrzymujemy do wyboru cztery tzw. “przejścia” składające się z kilku leveli każdy. Po ich przejściu pojawia się jeszcze jedno, które prowadzi do finału (generalnie WL4 można przejść w jakieś pięć godzin, więcej jeśli chcemy zgarnąć wszystkie znajdźki).

 

Każdy level zaczynamy mając nieograniczoną ilość czasu na eksplorację. Naszym zadaniem jest znaleźć cztery części kryształu (cztery kryształy otwierają wrota prowadzące do bossa) oraz klucz. Jeśli pozyskamy klucz, rozpoczyna się odliczanie, przed którego końcem musimy dotrzeć do wyjścia (czyli do punktu, z którego zaczynaliśmy). W odróżnieniu od poprzednich dwóch części serii, tym razem Wario nie jest nieśmiertelny. O stanie jego zdrowia informują serduszka znikające po kontakcie z przeciwnikiem bądź przeszkodą.

 

Przed walką z bossem Wario może wziąć udział w trzech minigrach, które pozwalają zdobywać medale, a te następnie wydawać w sklepie. Dobra w nim kupione ułatwiają potem starcie pozbawiając przeciwnika pewnej ilości energii.

Wideo - Wario Land 4

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper