Kirby & the Amazing Mirror

Kirby & the Amazing Mirror

8,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Flagship
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.04.2004
Europa:
02.07.2004
Polska:
01.10.2004
Producent:
Flagship
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.04.2004
Europa:
02.07.2004
Polska:
01.10.2004

Kirby & the Amazing Mirror - opis gry

Kirby & the Amazing Mirror to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Flagship i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Amazing Mirror, w odróżnieniu od poprzednich części serii, zmieniał założenia rozgrywki prezentując rozwiązania, którym bliżej było chociażby do Metroida.

W Amazing Mirror Kirby zostaje przypadkowo podzielony na cztery różnokolorowe części starając się uratować Mirror World. Gra, jak zaznaczyliśmy na wstępie, różni się od swoich poprzedników, które były tradycyjnymi platformówkami. Tutaj mamy bowiem do czynienia z bardziej otwartym światem, którego poszczególne regiony odblokowujemy wraz z postępami. Na przejście czeka ich w sumie dziewięć: nawiedzony dom, jaskinie, góry, pałac, ocean, ruiny i jeszcze trzy inne.

 

Oprócz eksploracji nasze zadanie polega też na walce z przeciwnikami (Kirby posiada oczywiście swoją charakterystyczną umiejętność połykania przeszkadzajek), rozwiązujemy łamigłówki i zbieramy przedmioty mogące np. zwiększyć ilość energii lub odblokować dostęp do utworów składających się na ścieżkę dźwiękową. Od czasu do czasu ścieramy się również z bossami, których wchłonięcie pozwala pozyskać specjalne umiejętności przydatne przy różnych sytuacjach.

 

Gra posiada multiplayer dla czterech osób. Mogą one kooperować ze sobą, co jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem, niż współpraca z postaciami kierowanymi przez konsolę (w tym przypadku pomocników wzywamy przez telefon komórkowy), albo rywalizować w trzech minigierkach polegających na jak najszybszym wchłanianiu jedzenia, ściganiu się i niszczeniu kamieni.

Wideo - Kirby & the Amazing Mirror

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper