Warhammer Quest

Warhammer Quest

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rodeo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
07.01.2015
Europa:
07.01.2015
Producent:
Rodeo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
07.01.2015
Europa:
07.01.2015

Warhammer Quest - opis gry

Warhammer Quest to turowa strategia z elementami RPG wyprodukowana przez studio Rodeo Games. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych, komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego rozgrywka inspirowana była planszówką o tej samej nazwie.

Założenia fabularne gry nie są skomplikowane. Akcja Warhammer Quest rozgrywa się w tzw. starym świecie, inspirowanej klasycznym fantasy krainie znanej z wielu innych produkcji reprezentujących tę samą serię. Produkcja Rodeo Games pozwala nam sklecić drużynę składającą się z czterech postaci, a następnie przeczesywać rozmaite lochy i inne niezbyt przyjazne miejsca, wykonując te lub inne zadania.

Podczas rozgrywki odwiedzamy różne miasta wybierając je z poziomu dwuwymiarowej mapy świata. Przykładowe miasto zaś ma przynajmniej quest związany z głównym wątkiem fabularnym. Gdy już ustalimy, czym chcemy się zająć, trafiamy natomiast do dungeonu (w świecie Warhammer Quest jest ich wiele). Układ pomieszczeń w lochach generowany jest proceduralnie, a nasi podopieczni -- oraz ich przeciwnicy -- poruszają się w nich po kwadratowych polach.

Starcia także są turowe. Członkowie naszej drużyny mogą korzystać ze zwykłych ataków, zaklęć czy używać przedmiotów. Postacie, warto przy tym wspomnieć, różnią się klasami, co sprawia, iż dysponują innymi zdolnościami. Zbudowanie wszechstronnej (a nie jednowymiarowej) ekipy jest więc tutaj niezwykle ważne. Co więcej, na najwyższym stopniu trudności zabita postać przepada na dobre, dlatego w razie takiej sytuacji musimy szukać zastępstwa (nowych towarzyszy da się zwerbować w miastach).

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie loot (i dostarczają doświadczenia), który następnie możemy sprzedać w miastach. Za zarobione w ten sposób pieniądze można potem kupić lepszy sprzęt lub rozwijać podopiecznych. 

Wideo - Warhammer Quest

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper