Warhammer 40.000 Kill Team

Warhammer 40.000 Kill Team

6,9
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 7.3
X360 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
THQ
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.08.2011
Europa:
02.08.2011
Producent:
THQ
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.08.2011
Europa:
02.08.2011

Warhammer 40.000 Kill Team - opis gry

Warhammer: 40.000 Kill Team jest strzelaniną arcade wyprodukowaną przez studio THQ Digital Studios UK i wydaną przez firmę THQ w lipcu 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 i komputery osobiste. Akcja gry osadzona została w popularnym na całym świecie uniwersum Warhammer 40.000.

Gra została w pewien sposób uzasadniona fabularnie, tak by przedzieranie się przez korytarze pełne zielonoskórych stworów miało swój sens. W efekcie na samym początku widzimy Kroozer Orków dryfujący w kosmosie i zagrażający kolejnemu z systemów. Do jego wyeliminowania wysłany zostaje oddział Kosmicznych Marines, którzy muszą zniszczyć poszczególne elementy krążownika, by w końcu pokonać przywódcę Orków. Choć w grze odnajdziemy sporo mniejszych lub większych aluzji i motywów z uniwersum Warhammera 40.000, nie jest to produkcja w jakikolwiek sposób rozwijająca kanon. Kill Team w największym skrócie sprowadza się do rzucenia postaci pomiędzy hordy wrogów i stopniowego przedzierania się w stronę wyznaczonego celu. Schemat ten jest prosty i przyjemny, znany od lat chociażby z automatów arcade. Oznacza to, że rozgrywka nastawiona jest na niezobowiązujące wykonywanie następujących po sobie misji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przed każdą z pięciu misji wybieramy typ Kosmicznego Marine`a, którym pokierujemy przez następne kilkadziesiąt minut. Sternguard Veteran jest klasą skupioną na atakach zasięgowych i dzięki temu pozwalającą na całkiem komfortowe eliminowanie wrogów, zanim ci jeszcze pokażą się w pobliżu. Tech Marine, ze swoim mechanicznym ramieniem, jest w stanie budować wieżyczki, służące za dodatkowe źródło ognia. Vanguard Veteran posiada z kolei plecak odrzutowy, doskonały do szybkiego przebijania się przez hordy przeciwników. Jest jeszcze Librarian, najbardziej skoncentrowany na walce mieczem, a przy tym zdolny do ataków z wykorzystaniem energii Osnowy. Rozgrywka w Kill Team sprowadza się do poruszania się po mapach za pomocą jednego z analogów, jednoczesnego nakierowywania celownika i prowadzenia ostrzału drugim. Niszczymy tak nadciągające fale nieprzyjaciół, jak i elementy otoczenia, a całkowite wyczyszczenie danego pomieszczenia pozwala przemknąć dalej. Oprócz gry w pojedynkę, tytuł ten pozwala także na zabawę na split-screenie.

Oprawa graficzna Warhammer: 40.000 Kill Team typowa jest dla gier arcade dostępnych w dystrybucji cyfrowej. Na plus wyróżnia się charakterystyczny dla serii Warhammer: 40.000 design, zarówno przeciwników, jak i miejsc.

Wideo - Warhammer 40.000 Kill Team

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper