WRC 3

WRC 3

7,0
58 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS3 7.2
X360 6.9
PS Vita 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Milestone
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
12.10.2012
Europa:
12.10.2012
Polska:
19.10.2012
Producent:
Milestone
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
12.10.2012
Europa:
12.10.2012
Polska:
19.10.2012

WRC 3 - opis gry

WRC 3 jest grą wyścigową wyprodukowaną przez studio Milestone i wydaną przez firmę Black Bean Games w październiku 2012 roku na PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Vity i komputery osobiste. Produkcja ta znana jest też pod tytułem WRC 3: FIA World Rally Championship 3.

WRC 3 składa się z dwóch elementów - gry wieloosobowej oraz „doświadczenia WRC”. Ten drugi tryb pozwala na wskoczenie w pojedynczy wyścig, rajd lub mistrzostwa. By zagrać w pojedynczy wyścig, wystarczy wybrać zawodników, samochód i trasę. Na rajd składa się kilka wyścigów, więc przejście ich zajmuje dłuższą chwilę. W ostatnim trybie gracz znajdzie wszystkie sześć rajdów, przez: Monte-Carlo, Grecję, Niemcy, Walię, Hiszpanię i Francję. Grający nie ma możliwości stworzenia własnego zawodnika – należy wybierać spośród drużyn dostępnych w grze. Jeżeli chodzi o samochody, to wybieramy je spośród trzech klas: Class 2, Class 3 oraz WRC. Możemy modyfikować ustawienia naszego pojazdu, na przykład zawieszenie lub siłę hamulca ręcznego. Ci, którzy nie mają doświadczenia z takimi zabiegami, mogą wybrać spośród dostępnych ustawień.

W WRC 3 dostajemy także całkiem odmieniony tryb kariery. Autorzy zrezygnowali z rozbudowanej „drogi do WRC”, mozolnego budowania własnego zespołu. Zamiast tego mamy „drogę do gwiazd”: zestaw podzielonych na siedem regionów świata zawodów, z których każdy został opisany kilkoma współczynnikami. Każdy z nich ma również swojego szefa - inną wschodzącą gwiazdę rajdów, którą będziemy musieli pokonać. W grze są zarówno auta WRC (dwadzieścia sześć licencjonowanych załóg), jak i niższych klas, co w sumie daje kilkadziesiąt pojazdów do wyboru. Uproszczono sposób odblokowywania kolejnych pojazdów - auta po prostu trafiają do naszego garażu za zwycięstwa. Oprócz kariery oraz pozostałych trybów dla samotnego gracza, takich jak składające się z sześciu etapów mistrzostwa czy czasowe wyzwania, twórcy przygotowali także opcję zabawy wieloosobowej dla maksymalnie szesnastu graczy.

Produkcja Milestone działa na zupełnie nowym silniku graficznym, dzięki czemu „trójka” prezentuje się nieporównywalnie lepiej od wydanego rok wcześniej WRC 2. Niestety gra została oceniona równie przeciętnie jak poprzedniczka.

Wideo - WRC 3

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper