DiRT 3

DiRT 3

7,5
185 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 7.6
X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
24.05.2011
Europa:
24.05.2011
Polska:
27.05.2011
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
24.05.2011
Europa:
24.05.2011
Polska:
27.05.2011

DiRT 3 - opis gry

Dirt 3 jest grą wyścigową wyprodukowaną przez studio Codemasters Southam i wydaną przez samo Codemasters w maju 2011 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Mimo że deweloper podejmuje także temat innych wyścigów, jednak w przypadku Dirt 3 największy nacisk położono na klasyczne rajdy samochodowe.

Kariera została podzielona na cztery sezony. Każdy z nich składa się na cztery duże eventy, a one z kolei dzielą się na pomniejsze wyścigi. W miarę progresu odkrywają się także inne, poboczne zawody, których teoretycznie nie trzeba zaliczać, ale stanowią na pewno udany sposób na wydłużenie żywotności całego tytułu. Oprócz czterech sezonów mamy zatem oddzielne eventy dla każdego z typów wyścigów (Rajdy, Rally Cross, Trailblazer, Land Rush itd.), a także możliwość pojeżdżenia po otwartym kompleksie (DC Compund), gdzie na wykonanie czeka szereg zadań. Pod względem modelu jazdy niewiele się zmieniło od czasu poprzednich części - najbliżej jest mu do zręcznościowego.

Model jazdy jest w pewnym sensie konfigurowalny, czyli można zdecydować się na włączenie lub wyłączenie asyst, a także ustawić poziom trudności u przeciwników sterowanych przez AI. Mamy tu między innymi opcje dotyczące ABS-u, kontroli stabilności, hamowania, włączania linii perfekcyjnego przejazdu, a nawet auto sterowanie. Deweloper wsłuchał się w uwagi swoich fanów i w „trójce” postawił głównie na rajdy. W Dirt 3 można zetknąć się z takimi trybami jak: Rally, Trail Brazer, Rally Cross, Head 2 Head, Land Rush oraz eventy Gymkhana polegające na robieniu tricków. Po tragicznej śmierci Colina Mcrae studio Codemasters rozpoczęło współpracę z Kenem Blockiem - zawodnikiem znanym z wykonywania różnego rodzaju tricków swoimi samochodami. W Dirt 3 zaowocowało to oddzielną opcją, w której gracz mamożliwość rywalizowania z oponentami na punkty w ograniczonym limicie czasowym.

Kolejna generacja silnika EGO nie jest być może takim skokiem do przodu jak wcześniej, ale trzeba przyznać, że Codemasters dostarczyło jedne z najładniejszych wyścigów na rynku. W Dirt 3 świetnie prezentuje się oświetlenie, wszelkie efekty pogodowe oraz drobne detale. Muzyka przygrywająca w menu jak zwykle jest bardzo dobra, wpada w ucho i pasuje do klimatu gry „Mistrzów Kodu”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - DiRT 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper