WRC 10: FIA World Rally Championship

WRC 10: FIA World Rally Championship

7,3
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.3
XSX|S 2.0
NS -
PC 7.5
PS4 7.8
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KT Racing
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
02.09.2021
Europa:
02.09.2021
Producent:
KT Racing
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
02.09.2021
Europa:
02.09.2021

Recenzja redakcji

WRC 10 - recenzja gry. Czuć zapach palonej gumy i starych konsol
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

8.0
WRC 10 - recenzja gry. Czuć zapach palonej gumy i starych konsol
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

WRC 10: FIA World Rally Championship - opis gry

WRC 10: FIA World Rally Championship to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych wyprodukowana przez studio KT Racing i wydana przez Nacon. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Rozgrywka - WRC 10

Dalsza część tekstu pod wideo

KT Racing, standardowo, przygotowało dla swoich odbiorców wiele trybów singleplayer, jak i multiplayer. Te pierwsze dzielą się na rozbudowaną karierę, podzielony ekran, zmieniające się co kilkadziesiąt godzin wyzwania, sezon rozgrywany na własnych zasadach czy też zwykłe, relaksujące zawody, w których możemy przetestować przykładowo samochód, z którym nie mieliśmy jeszcze styczności.

Najistotniejszą rolę odgrywa tutaj oczywiście kariera. Po przejściu testów przedsezonowych wybieramy, w jakiej kategorii, a także w jakim zespole, chcemy się ścigać. Następnie przechodzimy do swojej centrali, w której zarządzamy zespołem. Obowiązkiem szefa ekipy jest dbanie o rozwój poszczególnych sekcji. Wyróżniamy tutaj zajmowanie się komponentami samochodu (zwiększanie mocy jednostki napędowej, dołożenie dodatkowych elementów utrzymujących zawieszenie w jednym kawałku na dłużej itp.), odblokowywanie nowych specjalistów (meteorologa potrafiącego przewidzieć pogodę czy inżyniera pomagającego w trakcie rajdu), rozwijanie ekipy zajmującej się naprawianiem samochodu w trakcie rajdów oraz pracami nad niezawodnością danych części. 

Dodatkowo, w siedzibie odpowiadamy na e-maile, dokonujemy napraw, przeglądamy postawione nam cele, zatrudniamy i wymieniamy swój personel, a także zajmujemy się planowaniem kalendarza - to od nas zależy, jak będą przebiegały dni wolne od zawodów. Możemy rzucić pieniędzmi na dodatkowy trening dla mechaników, który przełoży się nie tylko na krótszy czas naprawy, ale także podwyższenie morali pracowników. Z drugiej strony każdy pracownik chce także kiedyś odpocząć, więc aktywny dzień wcale nie jest jednoznaczny z zadowoleniem wszystkich osób w zespole.

Model jazdy został przygotowany z myślą o graczach i mniej, i bardziej doświadczonych. Dla tych zaprawionych w boju czeka wiele wyzwań, ponieważ nawet lekkie dodanie gazu sprawi, że nasz tył zacznie uciekać. Nadsterowność i podsterowność zależy od ustawień samochodu, którymi zajmujemy się w przerwie między odcinkami, ale nie możemy zapominać o zwracaniu uwagi na dynamiczne warunki atmosferyczne i dobór opon. Dla nowicjuszy deweloperzy skierowali system ABS próbujący utrzymać nas na drodze, a także układ kontroli trakcji zapobiegający uślizgom tylnej osi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedno z wyżej wymienionych udogodnień wyłączyć.

Wymagania sprzętowe - WRC 10

Minimalne:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-2300 / AMD FX-6300
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti, 2 GB / AMD Radeon HD 7790, 2 GB
 • DirectX: Wersja 12

Zalecane:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i7-4790k / AMD Ryzen 5 2600
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070, 8 GB / AMD Radeon RX Vega 56, 8 GB
 • DirectX: Wersja 12

Wideo - WRC 10: FIA World Rally Championship

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper